TDK planuje budowę nowej fabryki kondensatorów MLCC

Według Nikkei, TDK planuje wydać około 380 mln dolarów na budowę nowej japońskiej fabryki produkującej komponenty elektroniczne do pojazdów elektrycznych. Zostanie zlokalizowana obok istniejącego zakładu w Kitakami, w prefekturze Iwate w Japonii i będzie produkować wielowarstwowe kondensatory ceramiczne (MLCC). Ukończenie budowy i oddanie zakładu do użytku planowane jest na koniec 2024 r.

Posłuchaj
00:00

Dla TDK ta inwestycja jest największym zadaniem w historii i jest to pierwsza nowa fabryka kondensatorów TDK w ciągu ostatnich 16 lat. To zapewne wynik tego, że zapotrzebowanie na te elementy bardzo się zwiększa. Najbardziej w motoryzacji - każdy samochód na prąd wymaga około 10 000 kondensatorów, około dwa razy więcej niż wersje spalinowe. Z kolei każdy smartfon z wyższej półki zawiera około 1000-1200 kondensatorów MLCC.

Powiązane treści
TDK będzie produkować ogniwa akumulatorowe do iPhone'ów w Indiach
Normalizacja sytuacji na rynku MLCC
Producenci MLCC spodziewają się w 2022 roku wzrostu przychodów o ponad 10%
Japońscy producenci MLCC liczą na duży popyt
Ratunkiem na niedobory MLCC może okazać się lepszy projekt
PAK wydał katalog branżowy
Dlaczego popyt na kondensatory MLCC przekroczył podaż?
Farnell otrzymał nagrodę TDK Global Performance Award
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów