Volvo inwestuje w mobilne technologie ładowania samochodów elektrycznych

| Gospodarka Zasilanie

Spółka Volvo Cars, za pośrednictwem Volvo Cars Tech Fund, kupiła udziały w firmie FreeWire Technologies specjalizującej się w stacjonarnych i mobilnych technologiach szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycja ta wzmacnia zaangażowanie Volvo we wspieranie szeroko pojętego przejścia do mobilności elektrycznej. FreeWire ma siedzibę w San Francisco. Udziałowcem FreeWire jest również paliwowy koncern BP.

Volvo inwestuje w mobilne technologie ładowania samochodów elektrycznych

Instalowanie tradycyjnych stacji ładowania jest zwykle kosztownym i skomplikowanym przedsięwzięciem, wymagającym wprowadzania szeregu modyfikacji w istniejącej sieci. Stacje FreeWire nie sprawiają takich trudności. Wykorzystują bowiem zasilanie niskonapięciowe, dzięki czemu użytkownicy mogą po prostu korzystać z istniejących gniazd elektrycznych. Oznacza to, że kierowcy mogą się cieszyć wszystkimi zaletami szybkiego ładowania bez konieczności ustanawiania wysokonapięciowych przyłączy przez użytkowników.

Strategia elektryfikacyjna Volvo Cars przewiduje, że każdy nowy model Volvo, który wejdzie na rynek od roku 2019, będzie miał wersję zelektryfikowaną. Do 2025 r. 50% światowej sprzedaży samochodów Volvo mają generować pojazdy elektryczne.

źródło: Volvo