Volvo Cars otworzy w Krakowie nowy Tech Hub

| Gospodarka Aktualności

Prezes Volvo Cars - Jim Rowan - podczas konferencji prasowej zorganizowanej w salonie Volvo Car Warszawa poinformował o planach otwarcia nowego Tech Hubu w Krakowie. Obiekt pełnić ma rolę centrum rozwoju oprogramowania i pomóc w realizacji strategicznych ambicji firmy, by do 2030 r. stać się w pełni elektryczną marką i liderem w dziedzinie nowych technologii.

Volvo Cars otworzy w Krakowie nowy Tech Hub

Krakowscy inżynierowie dołączą do globalnej puli talentów, aby zwiększyć tempo rozwoju oprogramowania w takich obszarach, jak technologie bezpieczeństwa, algorytmy percepcji i wspomagania kierowcy oraz oprogramowanie do jazdy autonomicznej. Inne wyzwania inżynierskie to opracowanie funkcji łączności nowej generacji oraz wsparcie wszystkich prac rozwojowych poprzez analitykę danych.

Nowy Tech Hub ma powstac do końca 2023 roku, zatrudniając około 120 inżynierów. W połowie dekady Volvo zamierza zatrudnić w Krakowie od 500 do 600 osób, uzupełniając i łącząc się z głównymi centrami inżynieryjnymi i technologicznymi na całym świecie. Obecnie Volvo prowadzi Tech Huby w Sztokholmie i Lund w Szwecji, a także w Bangalore w Indiach. Ma również duże centra inżynieryjne w Szanghaju w Chinach i Göteborgu w Szwecji. Każda z tych lokalizacji ma swój własny obszar zainteresowania, razem tworząc sieć ośrodków innowacji.

źródło: Volvo Car Poland