Zielonogórska Ekoenergetyka zbuduje dla niemieckiego przewoźnika infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych

| Gospodarka Zasilanie

Spółka Ekoenergetyka-Polska kilka dni temu podpisała z drugim co do wielkości, działającym w północnych Niemczech, operatorem transportu publicznego - Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH (VHH) - ośmioletni kontrakt na utworzenie infrastruktury ładowania autobusów elektrycznych o łącznej mocy 7,2 MW. Pierwsza stacja ładowania o mocy 1,2 MW zostanie dostarczona zamawiającemu w styczniu przyszłego roku.

Zielonogórska Ekoenergetyka zbuduje dla niemieckiego przewoźnika infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych

Dostarczona stacja wyposażona będzie w punkty ładowania "Wallbox", dzięki którym możliwe będzie ładowanie nawet 16 autobusów. Do końca 2019 roku przewoźnik chce dysponować 48 punktami ładowania. Pojazdy będą podłączane do ładowania za pośrednictwem złączy Combo-2, zgodnych ze standardem CCS.

Kolejne dwie stacje ładowania trafią do niemieckiego odbiorcy w połowie 2019 roku. Infrastruktura stworzona przez Ekoenergetykę dla VHH będzie działała w oparciu o inteligentny system zarządzania umożliwiający ładowanie pojazdów z regulowaną mocą.

Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH obsługuje 154 linie autobusowe w rejonie Hamburga. Zatrudnia około 1600 pracowników i dysponuje flotą 527 autobusów. W przyszłym roku przewoźnik zakupi pierwsze 10 autobusów elektrycznych. Od roku 2020 zamierza nabywać wyłącznie tego typu pojazdy, by do roku 2030 mieć już flotę całkowicie bezemisyjną.

źródło: WNP

Zobacz również