Ekoenergetyka-Polska dostarczy Warszawie ładowarki autobusów elektrycznych za 8 mln złotych

| Gospodarka Aktualności

Ekoenergetyka-Polska zawarła z Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie kontrakt na dostawę 20 stacji szybkiego ładowania o łącznej wartości przeszło 8,3 mln złotych. Umowa obejmuje produkcję, uruchomienie i serwis urządzeń o łącznej mocy 8 MW. Poszczególne stacje będą dysponować mocą 200 lub 400 kW.

Ekoenergetyka-Polska dostarczy Warszawie ładowarki autobusów elektrycznych za 8 mln złotych

Zamówienie ładowarek dużej mocy jest częścią projektu, który zakłada zakup 130 elektrycznych autobusów. Inwestycja jest współfinansowana w ramach unijnego Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko”.

W 2020 roku infrastruktura z nowymi stacjami ładowania zostanie uruchomiona na siedmiu warszawskich pętlach: Nowodwory (2×400 kW), Chomiczówka (4×400 kW), Szczęśliwice (2×400 kW), Wilanów (6×400 kW), Esperanto (2×400 kW), Browarna (2×400 kW) oraz Młynów (2×200 kW).

Infrastruktura zielonogórskiej firmy ma obsługiwać rekordową ilość miejskich autobusów elektrycznych , które zostaną zakupione przez warszawskiego operatora. Ładowanie akumulatorów będzie się odbywać przez pantograf i złącze plug-in typu CCS Combo 2.

źródło: gramwzielone.pl

Zobacz również