Ekoenergetyka-Polska dostarczy ładowarki do Norwegii

Produkująca stacje ładowania pojazdów elektrycznych firma Ekoenergetyka-Polska zawarła umowę ramową z norweską firmą Braker AS na dostawę do 15 pantografowych ładowarek o mocy 300 i 450 kW. Kontrakt obejmuje możliwość zamówienia kolejnych 10 sztuk. Braker AS odpowiada za organizację transportu publicznego w okręgu Buskerud, w tym w stolicy regionu - Drammen. Okręg ten zamierza przodować we wdrażaniu czystego transportu.

Posłuchaj
00:00

Stacje szybkiego ładowania zostaną wyposażone w maszt z odwróconym pantografem (OppCharge). Pierwsze zamówienie obejmuje minimum 12 takich urządzeń o łącznej wartości 18,5 mln złotych. Kolejne 10 firma zamówi prawdopodobnie do końca sierpnia 2023 roku. Zielonogórski producent będzie odpowiadał za wykonanie, montaż, instalację, uruchomienie, prace budowlane oraz doprowadzenie zasilania do stacji ładowania, a także zajmie się serwisem posprzedażowym urządzeń. Dla Ekoenergetyki to trzeci i jednocześnie największy kontrakt w Norwegii - po zamówieniach z Oslo i Kristiansand.

Źródło: gramwzielone.pl

Powiązane treści
Nadchodząca elektryfikacja transportu sprzyja produkcji ładowarek
Ekoenergetyka-Polska dostarczyła stację ładowania o mocy 1,2 MW
Ekoenergetyka-Polska dostarczy Warszawie ładowarki autobusów elektrycznych za 8 mln złotych
IONITY ma już w Europie ponad 100 stacji ultraszybkiego ładowania
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
RS przejmuje Distrelec - powstaje nowy potentat dystrybucji przemysłowej
Komponenty
Generatywna sztuczna inteligencja zmienia globalny rynek procesorów
Aktualności
Samsung otwiera w Warszawie największe centrum biznesowe w Europie
Aktualności
Samsung i OpenAI nawiązują strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju globalnej infrastruktury AI
Produkcja elektroniki
Powstaje gigant wart 4,4 mld dolarów - czwarty co do wielkości dostawca sprzętu do produkcji płytek półprzewodnikowych w USA
Optoelektronika
Smartwatche napędzają rozwój wyświetlaczy Micro LED
Zobacz więcej z tagiem: Zasilanie
Gospodarka
Technologia Siemens na pokładzie jachtu Bluegame – nowy wymiar bezpieczeństwa i efektywności
Gospodarka
Jaki był pierwszy dzień targów ENERGETAB 2025?
Gospodarka
Nowy standard realme w zakresie trwałości baterii - 1400 cykli do 2027 roku

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów