ABB rozbuduje sieć stacji ładowania przy niemieckich autostradach

| Gospodarka Artykuły

Firma ABB do końca bieżącego roku wyprodukuje 117 stacji szybkiego ładowania, które zostaną zainstalowane w przyautostradowych miejscach obsługi podróżnych należących do operatora Tank & Rast. Zamówienie na ładowarki złożył dostawca energii EnBW. Najnowsza generacja stacji dzięki połączeniu z Internetem udostępni chmurową usługę dokonywania bezgotówkowych płatności. Wcześniej, w 2016 roku firma EnBW zleciła ABB instalację 68 takich stacji o mocy ładowania 50 kW.

ABB rozbuduje sieć stacji ładowania przy niemieckich autostradach

Nowe zamówienie pozwoli firmie ABB umocnić wiodącą pozycję na niemieckim rynku infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Liderem rynkowym ABB jest w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych. Na całym świecie do sieci energetycznych przyłączono już ponad 5000 systemów ABB służących do obsługi samochodów osobowych i transportu komercyjnego.

Stacje szybkiego ładowania instalowane na zamówienie EnBW mają niewielkie rozmiary, co pozwala na montaż w punktach obsługi podróżnych przy autostradach, na stacjach serwisowych, przy salonach samochodowych i siedzibach firm oraz w strefach miejskich. Podłączony do stacji samochód może być naładowany w czasie 30 minut.

źródło: ABB