wersja mobilna
Online: 667 Sobota, 2018.04.21

Biznes

GreenWay zainstaluje w Polsce ultraszybkie ładowarki

poniedziałek, 12 marca 2018 10:20

Zgodnie z umową podpisaną ze spółką Gdańsk Transport Company na 2019 rok spółka GreenWay Polska przewiduje zainstalowanie przy autostradzie A1 pierwszych ultraszybkich ładowarek pojazdów elektrycznych. Urządzenia te mają pracować z mocą do 350 kW, co w przypadku ładowania dostosowanych do takiej technologii samochodów znacząco skróci ten proces. GreenWay ustalił już z GTC dokładną lokalizację stacji i jest w trakcie opracowywania projektów.

Stacje ultraszybkiego ładowania będą się znacznie różnić od ładowarek szybkich funkcjonujących w sieci GreenWay. W ich skład wejdzie jednostka główna oraz kilka dystrybutorów energii z wtyczką CCS. Każda stacja będzie mogła obsłużyć jednocześnie sześć pojazdów.

Teoretycznie punkt ładowania o mocy 350 kW będzie w stanie zapewnić 100 km zasięgu w mniej niż 4 minuty od rozpoczęcia ładowania, jednak na rynku nie ma jeszcze samochodów, które mogłyby w pełni wykorzystać taką moc.

GreenWay Polska planuje instalację 200 stacji ładowania, w tym 10 urządzeń ultraszybkich i 135 szybkich. W miejscach o zwiększonym zapotrzebowaniu na ładowanie zainstalowane będą również magazyny energetyczne, które skrócą czas oczekiwania na ładowanie, a także zmniejszą obciążenie sieci w godzinach szczytu.

źródło: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

 

World News 24h

sobota, 21 kwietnia 2018 15:58

Cryptocurrency miners in South Korea may soon find it more difficult to get foreign-made mining chips imported to the country. According to data published by the Korean Customs Service, cryptocurrency mining chips have been added to the current list of items that must meet certain legal requirement for importation, such as safety and sanitation certifications. The new measure arrives after the border control agency noted the increasing amount of cryptocurrency miners imported into South Korea, according to a report from local media outlet Kyunghyang.

więcej na: www.coindesk.com