Lidl instaluje punkty szybkiego ładowania samochodów

| Gospodarka Artykuły

Lidl od przeszło roku inwestuje w Europie w elektromobilność. Inwestycje Lidla obejmują również Polskę. Możliwość bezpłatnego i szybkiego ładowania samochodów elektrycznych mają już klienci sklepu w Poznaniu - sześćsetnej placówki w Polsce, trzech sklepów w Warszawie - na ulicy Modlińskiej i Puławskiej, a także w Centrum Dystrybucyjnym w Gródkowie w województwie śląskim. W dotychczas zainstalowanych punktach szybkiego ładowania działają stacje Terra 53 CJG dostarczone przez firmę ABB.

Lidl instaluje punkty szybkiego ładowania samochodów

Lidl zamówił także autorską aplikację ABB wykorzystującą możliwości nowej, cyfrowej platformy ABB AbilityTM. Aplikacja ta pozwoli na monitorowanie oraz zarządzanie siecią ładowarek na terenie Polski.

W Europie przy sklepach Lidla zamontowano 100 stacji ładowania wyżej wymienionego typu. Dysponują nimi sieciowe placówki w Szwecji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, na Słowacji, we Francji, Szwajcarii, Hiszpanii i na Węgrzech.

Dostarczane przez ABB systemy ładowania zgodne są z trzema międzynarodowymi standardami ładowania - prądem stałym pojazdów japońskich (CHAdeMO) oraz pojazdów produkcji amerykańskiej i niemieckiej (CCS Combo 2), a także ładowania prądem przemiennym (standard Typ 2). Stacje są zatem przystosowane do obsługi wszystkich marek samochodów elektrycznych dostępnych na rynku.

źródło: ABB