wersja mobilna
Online: 424 Czwartek, 2018.03.22

Biznes

Volkswagen zainwestuje 300 mln dolarów w setki punktów ładowania EV w USA

wtorek, 18 kwietnia 2017 12:22

Kiedy Volkswagen zgodził się na rozliczenie z użytkownikami jego silników Diesla oraz organami regulacyjnymi w wysokości 15 mld dolarów, co było następstwem afery spalinowej, część tej ugody stanowić miało zaangażowanie firmy w promowanie technologii napędowych następnej generacji. Teraz możemy te działania zaobserwować. Electrify America, spółka w 100% zależna od Volkswagen Group of America, zainwestuje 300 mln dolarów w sieć ładowarek pojazdów elektrycznych.

Firma zamierza stworzyć kilkaset miejsc wyposażonych w ogólnodostępne punkty ładowania w 11 zurbanizowanych regionach, w tym na stacjach rozmieszczonych wzdłuż popularnych korytarzy autostradowych. To pierwszy etap mający wywołać zwiększenie zapotrzebowania na pojazdy elektryczne.

Budowa sieci ładowarek ma się rozpocząć w drugim kwartale 2017 r., a firma Electrify America ma nadzieję zakończyć prace do roku 2019. Zapowiadane jest udostępnienie najnowocześniejszej technologii ładowania z jaką kiedykolwiek ktokolwiek mógł mieć do czynienia. Szacowany czas ładowania ma wynosić 15-20 minut przy mocy 320 kW, której obecne pojazdy elektryczne jeszcze nie są w stanie wykorzystać. Obecne urządzenia Tesli (Superchargers) oscylują wokół 145 kW.

Według długoterminowych planów spółki Electrify America, stacje obok autostrad będą oferować od 4 do 10 ładowarek. Rozmieszczone będą w 39 stanach z zachowaniem odległości między punktami o 66 do 120 mil. Firma zainstaluje także setki ładowarek o mocy od 50 do 150 kW na miejskich parkingach i w garażach kilku dużych aglomeracji, w tym w Bostonie, Chicago, Denver, Miami i Nowym Jorku.

źródło: CNET

 


World News 24h

środa, 21 marca 2018 19:59

Marvell announced that it is launching innovative NVM Express (NVMe)-based chipset solutions that will accelerate the time to market for application-optimized data center SSD implementations. These new, highly-versatile building blocks can optimally address current and emerging workload storage requirements, spanning capacity, latency, performance, power and cost, to enable tailored SSD solutions for specific cloud and enterprise workloads.

więcej na: www.prnewswire.com