Volkswagen zainwestuje 300 mln dolarów w setki punktów ładowania EV w USA

| Gospodarka Artykuły

Kiedy Volkswagen zgodził się na rozliczenie z użytkownikami jego silników Diesla oraz organami regulacyjnymi w wysokości 15 mld dolarów, co było następstwem afery spalinowej, część tej ugody stanowić miało zaangażowanie firmy w promowanie technologii napędowych następnej generacji. Teraz możemy te działania zaobserwować. Electrify America, spółka w 100% zależna od Volkswagen Group of America, zainwestuje 300 mln dolarów w sieć ładowarek pojazdów elektrycznych.

Volkswagen zainwestuje 300 mln dolarów w setki punktów ładowania EV w USA

Firma zamierza stworzyć kilkaset miejsc wyposażonych w ogólnodostępne punkty ładowania w 11 zurbanizowanych regionach, w tym na stacjach rozmieszczonych wzdłuż popularnych korytarzy autostradowych. To pierwszy etap mający wywołać zwiększenie zapotrzebowania na pojazdy elektryczne.

Budowa sieci ładowarek ma się rozpocząć w drugim kwartale 2017 r., a firma Electrify America ma nadzieję zakończyć prace do roku 2019. Zapowiadane jest udostępnienie najnowocześniejszej technologii ładowania z jaką kiedykolwiek ktokolwiek mógł mieć do czynienia. Szacowany czas ładowania ma wynosić 15-20 minut przy mocy 320 kW, której obecne pojazdy elektryczne jeszcze nie są w stanie wykorzystać. Obecne urządzenia Tesli (Superchargers) oscylują wokół 145 kW.

Według długoterminowych planów spółki Electrify America, stacje obok autostrad będą oferować od 4 do 10 ładowarek. Rozmieszczone będą w 39 stanach z zachowaniem odległości między punktami o 66 do 120 mil. Firma zainstaluje także setki ładowarek o mocy od 50 do 150 kW na miejskich parkingach i w garażach kilku dużych aglomeracji, w tym w Bostonie, Chicago, Denver, Miami i Nowym Jorku.

źródło: CNET