Broadcom żąda od Volkswagena 1 miliarda dolarów za naruszenie patentów

| Gospodarka Aktualności

Jak poinformował niemiecki magazyn Der Spiegel, amerykański dostawca półprzewodników Broadcom zgłosił roszczenie patentowe w wysokości ponad 1 miliarda dolarów przeciwko Volkswagenowi i grozi sądowym zakazem produkcji kilku modeli samochodów. W rozmowie z agencją Reuters rzecznik Volkswagena powiedział, że firma podjęła niezbędne działania w celu ochrony swoich interesów prawnych, nie potwierdzając jednak wartości roszczenia.

Broadcom żąda od Volkswagena 1 miliarda dolarów za naruszenie patentów

Der Spiegel, opisując konflikt ujawnił, że dotyczy on użycia 18 patentów na półprzewodniki Broadcoma, które Volkswagen wykorzystywać ma do nawigacji i rozrywki w niektórych samochodach grupy. Sprawy sądowe przeciwko Volkswagenowi zostały wniesione przed sądami patentowymi w niemieckich miastach Mannheim i Münster. Broadcom zagroził, że będzie dążył do tymczasowego zakazu produkcji odpowiednich modeli Volkswagena, Audi oraz Porsche.

Firma Broadcom na początku tego roku także w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła prawne działania przeciwko japońskiej Toyocie i firmie Panasonic, również między innymi za domniemane naruszenia patentów.

źródło: Reuters