Broadcom zakończył przeprowadzkę z Singapuru do USA

| Gospodarka Artykuły

Firma Broadcom poinformowała, że zakończyła proces swojego powrotu do Stanów Zjednoczonych. Ma to miejsce kilka tygodni po tym, jak prezydent Donald Trump ze względów bezpieczeństwa narodowego zablokował wartą 117 mld dolarów ofertę Broadcoma dotyczącą zakupu Qualcomma. Broadcom był firmą amerykańską, dopóki w 2016 roku nie został kupiony przez Avago z Singapuru.

Broadcom zakończył przeprowadzkę z Singapuru do USA

Broadcom ogłosił swój plan powrotu do miejsca, z którego się wywodzi w dniu 2 listopada, na kilka dni przed złożeniem Qualcommowi pierwszej oferty. Obecna siedziba w San Jose w Kalifornii stanie się jedyną siedzibą główną firmy.

Równocześnie z przeprowadzką wszystkie akcje Broadcom Ltd zostały zamienione na nowo wyemitowane akcje Broadcom Inc na zasadzie "jeden za jeden". Nowe akcje będą nadal przedmiotem giełdowego obrotu w ramach tego samego identyfikatora.

Przeniesienie do Stanów Zjednoczonych może umożliwić firmie Broadcom kupowanie spółek amerykańskich bez poddawania się analizie Komisji Inwestycji Zagranicznych CFIUS, mającej prawo wstrzymywania transakcji, które mogłyby zaszkodzić bezpieczeństwu narodowemu.

źródło: Reuters

Zobacz również