wersja mobilna
Online: 329 Poniedziałek, 2018.04.23

Biznes

Zarząd Qualcomma jednogłośnie odrzuca ofertę Broadcoma wartą 121 mld dolarów

piątek, 09 lutego 2018 10:36

Firma Qualcomm poinformowała, że jej zarząd jednogłośnie odrzucił skorygowaną ofertę wykupu przez Broadcoma wartą 121 miliardów dolarów, twierdząc, że propozycja "istotnie zaniża" aktywa producenta chipów. Zarząd Qualcomma, wspomagany przez zespół doradców finansowych i prawnych, stwierdził, że oferta przejęcia nie rekompensuje również ryzyka związanego z nieudaną transakcją.

W liście do Broadcoma Qualcomm napisał także, że oferta nie uwzględnia oczekiwanego przejęcia NXP, co dla Qualcomma oznacza możliwość wykorzystania "znaczącej szansy" jaką dają rozwiązania połączone z technologią 5G, a także sposobność zakończenia toczących się sporów licencyjnych. Strony procesowe nie były wymienione z nazwy, ale Qualcomm w tym drugim przypadku odnosi się do przedłużającej się walki prawnej z firmą Apple.

Broadcom w początkowej ofercie przejęcia Qualcomma proponował 70 dolarów za akcję, a następnie podniósł tę wartość do 82 dolarów. Pomimo, że zmieniona oferta została odrzucona, Qualcomm w liście oświadczył, że jest otwarty na spotkanie z Broadcomem w celu rozwiązania problemu.

źródło: appleinsider.com

 

World News 24h

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 07:52

Versum Materials announced the grand opening of its new research and development facility at its semiconductor materials manufacturing site in Hometown, Pennsylvania. The ribbon-cutting ceremony took place April 10, 2018. Versum employees, members of the community, local government, customers and strategic partners attended the event. The R&D laboratory is dedicated to new materials used in the manufacture of semiconductors. Scientists in the facility will synthesize and purify new molecules down to parts per billion impurity levels and below using the latest technologies available in the industry. The researchers can assess the applications for these new molecules and scale up the molecules to larger quantities for customer evaluation.

więcej na: www.versummaterials.com