Zarząd Qualcomma jednogłośnie odrzuca ofertę Broadcoma wartą 121 mld dolarów

| Gospodarka Artykuły

Firma Qualcomm poinformowała, że jej zarząd jednogłośnie odrzucił skorygowaną ofertę wykupu przez Broadcoma wartą 121 miliardów dolarów, twierdząc, że propozycja "istotnie zaniża" aktywa producenta chipów. Zarząd Qualcomma, wspomagany przez zespół doradców finansowych i prawnych, stwierdził, że oferta przejęcia nie rekompensuje również ryzyka związanego z nieudaną transakcją.

Zarząd Qualcomma jednogłośnie odrzuca ofertę Broadcoma wartą 121 mld dolarów

W liście do Broadcoma Qualcomm napisał także, że oferta nie uwzględnia oczekiwanego przejęcia NXP, co dla Qualcomma oznacza możliwość wykorzystania "znaczącej szansy" jaką dają rozwiązania połączone z technologią 5G, a także sposobność zakończenia toczących się sporów licencyjnych. Strony procesowe nie były wymienione z nazwy, ale Qualcomm w tym drugim przypadku odnosi się do przedłużającej się walki prawnej z firmą Apple.

Broadcom w początkowej ofercie przejęcia Qualcomma proponował 70 dolarów za akcję, a następnie podniósł tę wartość do 82 dolarów. Pomimo, że zmieniona oferta została odrzucona, Qualcomm w liście oświadczył, że jest otwarty na spotkanie z Broadcomem w celu rozwiązania problemu.

źródło: appleinsider.com

Zobacz również