Qualcomm odrzuca 100-miliardową ofertę Broadcoma

| Gospodarka Artykuły

Producent chipów mobilnych Qualcomm odrzucił w poniedziałek ofertę przejęcia przez Broadcoma o wartości 103 miliardów dolarów, twierdząc, że jest ona niedowartościowana i ponadto napotkałaby przeszkody regulacyjne. Broadcom mówi, że będzie nadal starał się zainteresować propozycją zarząd Qualcomma i dodaje, że otrzymał pozytywne opinie od kluczowych klientów i akcjonariuszy.

Qualcomm odrzuca 100-miliardową ofertę Broadcoma

Obie firmy zaliczają Apple'a do swoich najlepszych klientów. Analitycy twierdzą, że umowa między nimi pomoże Qualcommowi w rozstrzygnięciu sporu prawnego z producentem iPhone'ów, ponieważ firma Broadcom ma z Applem bliższe relacje.

Broadcom w zeszłym tygodniu złożył ofertę zakupu Qualcomma, co pozwoliłoby firmie stać się dominującym dostawcą chipów wykorzystywanych w około 1,5 miliarda smartfonów, które w tym roku zostaną sprzedane na całym świecie. Analitycy twierdzą, że Broadcom może teraz podnieść swoją ofertę lub nawet uruchomić wrogie oferty wymiany.

Zdaniem analityków odpowiednia dla Qualcomma cena może wynieść od 80 do 85 dolarów za akcję, a Broadcom może ją podnieść nawet do 90 dolarów.

źródło: Reuters

Zobacz również