Qualcomm przedłużył termin ważności oferty wykupu NXP

| Gospodarka Artykuły

Firma Qualcomm ogłosiła, że jej jednostka Qualcomm River Holdings przedłużyła okres ważności wcześniej ogłoszonej oferty zakupu wszystkich akcji NXP Semiconductors. Oferta jest kontynuowana na podstawie umowy sprzedaży z października 2016 r. Obecny termin jej obowiązywania upłynie 20 października 2017 r. o godzinie 17:00 czasu nowojorskiego. Problem z przejęciem NXP wynika z tego, że Qualcomm nadal pracuje nad uzyskaniem zgody na transakcję w wysokości 38 mld dolarów.

Qualcomm przedłużył termin ważności oferty wykupu NXP

Coraz częściej spekuluje się, że ​​Qualcomm może zwiększyć wartość swojej oferty nabycia NXP, ponieważ cena akcji NXP od momentu ogłoszenia transakcji w październiku 2016 r. znacząco wzrosła.

Umowa nadal czeka na zatwierdzenie przez europejskie organa regulacyjne. Komisja Europejska ponownie przeprowadziła dochodzenie w sprawie przejęcia, które w tym miesiącu zostało zawieszone po raz drugi w oczekiwaniu na przedłożenie przez firmy odpowiednich dokumentów. Analitycy w większości są zdania, że umowa zostanie zatwierdzona z uwagi na uzupełniającą ofertę produktową obu firm. Jeśli jednak transakcja nie uzyska potwierdzenia zgodności z przepisami, firma Qualcomm może zażądać od NXP 2 miliardów dolarów opłaty za jej zerwanie.

źródło: EE Times