Volkswagen będzie produkował elektryczne modele w Chinach

| Gospodarka Aktualności

W Anting Grupa Volkswagena rozpoczęła budowę zakładu, który produkować będzie wyłącznie pojazdy elektryczne oparte na platformie MEB. Fabryka SAIC Volkswagen ma być uruchomiona w 2020 r. Ma ona funkcjonować zgodnie z koncepcją Industry 4.0 i wytwarzać 300 tys. samochodów rocznie. Pierwszym modelem powstającym w nowej fabryce będzie elektryczny SUV.

Volkswagen będzie produkował elektryczne modele w Chinach

W ośrodku Volkswagena w Anting pracować będzie ponad 1400 robotów. Wykorzystywana będzie też sztuczna inteligencja oraz rozszerzona i wirtualna rzeczywistość. Fabryka, razem z magazynem wysokiego składowania, zakładem montażu akumulatorów i tłocznią, obejmie 610 tys. m² powierzchni.

W czerwcu bieżącego roku w Chinach ruszyła fabryka FAW-Volkswagen w Foshan, a dzięki jej rozbudowie roczna zdolność produkcyjna została podwojona i wynosi teraz 600 tys. samochodów. Do 2020 r. w zakładach w Foshan rozpocznie się montaż akumulatorów dla pojazdów budowanych na platformie MEB. Wcześniej, pod koniec maja, uruchomiono produkcję w fabryce FAW-Volkswagen, w Qingdao. Na jednej linii powstają tam jednocześnie pojazdy spalinowe i elektryczne. Zakład w Qingdao produkować ma również akumulatory dla hybrydowych modeli konstruowanych na platformie MQB.

Zgodnie ze strategią "Roadmap E", do 2025 roku Grupa Volkswagena zamierza oferować 50 zelektryfikowanych modeli.

źródło: ORPA

Zobacz również