Chiny zwiększają aktywność w zakresie patentów

Według danych IFI CLAIMS Patent Services Chiny podnoszą tempo przedstawiania zgłoszeń patentowych. W 2018 roku Państwo Środka zarejestrowało blisko 12,6 tys. patentów. W tym samym czasie Stany Zjednoczone otrzymały 143 tys. amerykańskich patentów, będąca w tym zestawieniu na miejscu drugim Japonia - 48,3 tys. patentów, następnie Korea - 20,2 tys. i Niemcy - 14,8 tys.

Posłuchaj
00:00

Chiny zajmują więc w "lidze patentowej" pozycję nr 5, przy czym w 2018 r. liczba patentów uzyskanych przez czterech liderów zmniejszyła się w porównaniu z rokiem 2017, natomiast liczba patentów chińskich wzrosła o 12%.

Na liście przedsiębiorstw, z liczbą 9100 patentów, pozycję lidera zajmuje IBM, który już po raz 26 z rzędu zgłosił więcej patentów niż jakakolwiek firma.

Źródło: Electronics Weekly

Powiązane treści
Huawei złożył w 2018 roku rekordową liczbę wniosków patentowych
Broadcom żąda od Volkswagena 1 miliarda dolarów za naruszenie patentów
ML System ma patent na szybę z powłoką z kropek kwantowych
Mniej patentów z Polski w 2019 roku
Samsung zapłaci firmie Apple 539 mln dolarów za naruszenie patentów
Czy Chiny staną się światowym centrum R&D?
Apple zapłaci pół miliarda dolarów za naruszenie patentów firmy VirnetX
Rynek smartfonów w Chinach nadal słabnie
Wyświetlacze microLED - czy wybuchnie wojna patentowa?
Polska na 15 miejscu pod względem liczby patentów
Trolle patentowe a branża półprzewodnikowa
Xiaomi kupuje patenty Nokii
Samsung i Huawei zaostrzają walkę o patenty
Polska metoda wytwarzania grafenu HSMG opatentowana w USA i UE
ITME ma patent w USA
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
RS przejmuje Distrelec - powstaje nowy potentat dystrybucji przemysłowej
Komponenty
Generatywna sztuczna inteligencja zmienia globalny rynek procesorów
Aktualności
Samsung otwiera w Warszawie największe centrum biznesowe w Europie
Aktualności
Samsung i OpenAI nawiązują strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju globalnej infrastruktury AI
Produkcja elektroniki
Powstaje gigant wart 4,4 mld dolarów - czwarty co do wielkości dostawca sprzętu do produkcji płytek półprzewodnikowych w USA
Optoelektronika
Smartwatche napędzają rozwój wyświetlaczy Micro LED
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Samsung otwiera w Warszawie największe centrum biznesowe w Europie
Gospodarka
Samsung i OpenAI nawiązują strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju globalnej infrastruktury AI
Informacje z firm
Nowe rozwiązania przemysłowe CSI S.A. na targach Evertiq w Warszawie

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów