Rittal oferuje centrum danych jako pojedynczy produkt

| Gospodarka Aktualności

Firma Rittal jest pierwszym na świecie dostawcą rozwiązań, które pozwalają na standardowe tworzenie centrów danych. RiMatrix S to innowacyjny system, dostępny jako pojedynczy produkt w przeciągu zaledwie 6 tygodni od złożenia zamówienia. Na bazie uprzednio zaprojektowanych, skonfigurowanych oraz perfekcyjnie dopasowanych do siebie modułów, możliwe jest łatwe i szybkie budowanie nowych centrów danych, a także uzupełnianie już istniejących.

Rittal oferuje centrum danych jako pojedynczy produkt

Koncepcja standardowej konstrukcji centrum danych wyznacza początek nowej epoki w sektorze IT - nigdy wcześniej kompletne centrum danych nie było dostępne jako pojedynczy produkt. RiMatrix S stanowi alternatywę dla złożonych i czasochłonnych procesów indywidualnego projektowania i konfigurowania centrów danych.

System ten spełnia restrykcyjne wymogi branży IT dotyczące bezpieczeństwa, wydajności i elastyczności. Może być zastosowany do tworzenia nowego centrum danych zarówno w budynkach z dodatkową obudową korytarza, jak i na obszarze zewnętrznym, przy wykorzystaniu kontenera typu High-Cube. Ponadto rozwiązanie to umożliwia bezproblemowe poszerzenie istniejącego centrum danych.

RiMatrix S składa się z określonej liczby szaf serwerowych TS IT i sieciowych, systemu klimatyzacji, zasilania oraz zabezpieczeń i monitoringu. Wszystkie elementy tworzą kompletny moduł serwerowy.

W celu zagwarantowania większej gęstości upakowania komponentów serwerowych i sieciowych, klimatyzacja została umieszczona w podłodze technicznej (Zero-U-Space Cooling-System, ZUCS). Wymienniki ciepła powietrze-woda znajdują się bezpośrednio pod stelażami na serwery. Odpowiednie wentylatory wydmuchują zimne powietrze przez perforowaną płytę spodnią, tuż przed przestrzenią serwera. Ponieważ drzwi i ściany boczne szaf serwerowych utrudniałyby przepływ powietrza, w systemie RiMatrix S zamontowano wyłącznie stelaże.

Zasilanie i podrozdzielnia zostały wstępnie skonfigurowane, co pozwala na bezproblemowe korzystanie z systemu UPS klienta lub na instalację nowego. System rozdziału prądu w RiMatrix S bazuje na redundantnych ścieżkach zasilania A i B, przy czym łańcuch B jest zabezpieczany przez system UPS. System ten składa się z modułów wysuwnych i działa zgodnie z zasadą redundancji n+1. Power Distribution Unit "Rittal PDU managed" umożliwia pomiar zużycia prądu dla każdego gniazdka.

Funkcje kontrolne pełni system monitoringu Rittal CMC III (Computer Multi Control). CMC III, wyposażony w Processing Unit i aż do 32 współdziałających z nim czujników, rejestruje wszystkie parametry fizyczne, w tym temperaturę, wilgotność i dym. Mapowanie wszystkich mierzonych wartości odbywa się za pomocą oprogramowania RiZone, które pozwala także na ingerencję administratora. Istnieje również możliwość przygotowania systemu gaszenia pożaru.

źródło: Rittal

Zobacz również