Toshiba jest na sprzedaż

Firma Japan Industrial Partners (JIP) chce kupić firmę Toshiba za około 15 mld dolarów. Poza półprzewodnikami produkuje ona także laptopy i telewizory. Jednocześnie amerykański Western Digital próbuje kupić pamięciową firmę Kioxia, która obecnie w 40% należy do Toshiby, a w 55% do Bain Capital z USA.

Posłuchaj
00:00

Western Digital jest obecnie współwłaścicielem niektórych japońskich zakładów produkcyjnych NAND w spółce joint venture z Kioxią, produkcją której Kioxia i Western Digital dzielą się po połowie.

Powiązane treści
Toshiba zwolni w ramach restrukturyzacji 4000 pracowników
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
SPIE umacnia pozycję w Europie Środkowej dzięki akwizycji czeskiej firmy BLOCK Group
Optoelektronika
W stronę bezpieczeństwa, energooszczędności i koncepcji "smart spaces" - Lena Lighting zmodernizuje oświetlenie w gminie Łęczna
Projektowanie i badania
Optymalizacja procesów projektowych dzięki szablonom w Altium Designer - webinar
Zasilanie
Recykling akumulatorów litowo-jonowych
Pomiary
Wielofunkcyjny miernik parametrów sieci RMM-483-10-R jako element systemów zarządzania energią
Projektowanie i badania
Creotech Instruments z historycznym rekordem w 2025 roku: 370% wzrostu przychodów i przełomowe misje kosmiczne
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Sztuczna inteligencja wychodzi z centrów danych. Chipy neuromorficzne rewolucjonizują obliczenia brzegowe
Gospodarka
Drogie pamięci wypchną z rynku podstawowe komputery
Gospodarka
Zakończono podział Creotech Instruments. Debiut giełdowy Creotech Quantum już 17 kwietnia

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów