Toshiba zwolni w ramach restrukturyzacji 4000 pracowników

| Gospodarka Aktualności

Japońska Toshiba poinformowała, że zwolni do 4000 krajowych pracowników w związku z przyspieszeniem restrukturyzacji tego konglomeratu przemysłowego, który zyskał nowego właściciela. Toshiba została w grudniu wycofana z giełdy, z powodu przejęcia za 13 mld dolarów przez konsorcjum pod kierownictwem firmy private equity Japan Industrial Partners (JIP), co zakończyło dekadę problemów i zaburzeń w działalności.

Toshiba zwolni w ramach restrukturyzacji 4000 pracowników

Wysiłki konsorcjum zmierzające do zmiany sytuacji w firmie Toshiba są postrzegane jako sprawdzian dla organizacji private equity w Japonii, którą ze względu na specyficzną reputację określane są słowem "hagetaka", czyli nazywane są sępami.

Toshiba oświadczyła, że ​​przeniesie funkcje biurowe z centrum Tokio do Kawasaki, na zachód od stolicy, i planuje osiągnąć marżę zysku operacyjnego na poziomie 10% w ciągu trzech lat.

W Japonii, która znana jest z konserwatywnej kultury biznesowej, spółki private equity są coraz częściej postrzegane jako opcja dla spółek zbywających aktywa niezwiązane z podstawową działalnością lub nieposiadających kandydatów do sukcesji.

W ostatnich miesiącach redukcję zatrudnienia ogłosiło szereg firm, w tym producent kserokopiarek Konica Minolta, firma kosmetyczna Shiseido i firma elektroniczna Omron.

źródło: Reuters