Zaraz po wakacjach - MSPO i Energetab

MSPO i Energetab to dwie duże imprezy powakacyjne, które zawsze przyciągają wielu gości i są oczkiem w głowie szeregu branż kojarzonych z przemysłem.

Posłuchaj
00:00

W okresie wojny, która przyniosła w krajowej gospodarce wiele niepewności i strachu, w czasie szybko drożejącej energii, w miesiącach, gdzie tak wiele mówi się o bezpieczeństwie energetycznym, targi poświęcone szeroko rozumianej energetyce stają się miejscem istotnym dla tych, którzy szukają możliwości ograniczenia ryzyka, chcą inwestować w nowe technologie, takie jak OZE, lub szukają nowych rozwiązań i partnerów. To, że takie aspekty przeważają nad resztą, to dobry znak i wskazówka, że warto do Bielska pojechać.

Tegoroczny Energetab będzie wielkością przypominał imprezę ubiegłoroczną – jest 7 namiotów i hala A oraz wiele plenerów. Impreza się wyraźnie odbudowuje. Energetab tradycyjnie będzie obejmował obszary związane z wytwarzaniem, przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej oraz szeroką gamę produktów elektrotechnicznych. Prezentowane będą m.in. stacje transformatorowe, rozdzielnice, przekładniki, wyłączniki, kable i przewody, agregaty prądotwórcze i systemy UPS. Towarzyszyć im będzie wystawa systemów pomiarowych, oferty z zakresu oprogramowania, urządzeń do komunikacji przewodowej i bezprzewodowej oraz usługi, bo one również odgrywają w branży istotną rolę. Taka szerokość tematyczna wystawy sprawia, że na Energetabie dobrze odnajduje się również wiele firm związanych z elektrotechniką, elektroniką, a także ogólnie przemysłem.

Odwiedzających tegoroczny Energetab (12-14 września, wtorek-czwartek) zapraszamy serdecznie do naszego redakcyjnego stoiska w dolnej kondygnacji hali A.

MSPO (5-8.09) to targi, które pod szyldem obronności i wojskowości łączą wiele branż profesjonalnych, w tym oczywiście elektronikę. Potwierdzają to stoiska m.in. firm Arrow, Astat, CBTG, Dacpol, Renex czy Rohde&Schwarz. Oczywiście będzie cała czołówka wojskowości i technologiczne firmy z kraju, np. Vigo, WB Electronics i inne.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów