Warsztaty EMC 2024 - podsumowanie

W dniach 26-28 czerwca 2024 odbyła się XIV edycja Krajowych Warsztatów Kompatybilności Elektromagnetycznej. Tradycyjnie miejscem konferencji była Politechnika Wrocławska. Głównymi organizatorami warsztatów byli pracownicy Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej (LKE) oraz Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki Politechniki Wrocławskiej, przy wsparciu pracowników Instytutu Łączności - PIB i Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konferencja została objęta patronatem honorowym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Posłuchaj
00:00

XIV edycja Warsztatów cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas tegorocznych obrad poruszane były tematy z zakresu podstaw kompatybilności elektromagnetycznej - ABC EMC. Omawiano również zagadnienia dotyczące eliminacji zaburzeń elektromagnetycznych w układach zasilaczy i stosowania elementów przeciwzakłóceniowych w układach elektronicznych. Kolejnym interesującym tematem, jaki poruszono w sesjach, były zagadnienia związane z oddziaływaniem pól elektromagnetycznych na urządzenia i systemy, w związku z opublikowaniem metod badawczych związanych z oddziaływaniem pól bliskich.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się sesje praktyczne, podczas których uczestnicy samodzielnie wykonywali pomiary z wykorzystaniem analizatorów sieci i oscyloskopów.

Podczas Warsztatów zostały również wygłoszone referaty związane z regulacją i kontrolą widma częstotliwości oraz ochroną środowiska i bezpieczeństwem pracy. W ramach towarzyszących wydarzeń po raz kolejny przeprowadzono badania biegłości (PT/ILC) organizowane przez zespół z Laboratorium Wzorców i Metrologii Pola Elektromagnetycznego. W trzydniowych obradach uczestniczyło ponad 230 uczestników, prelegentów, wystawców oraz zaproszonych gości, wygłoszono ponad 40 referatów. Na towarzyszącej konferencji wystawie zaprezentowało się 12 wystawców, reprezentujących wiodących dostawców rozwiązań dla kompatybilności elektromagnetycznej.

Powiązane treści
Zaproszenie na wrocławskie Warsztaty EMC
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Globalne trendy w produkcji elektroniki: co pokaże productronica China 2026
Zasilanie
Przełom w zasilaniu czy nowa iluzja - realme wprowadza baterię o pojemności 10 001 mAh
Projektowanie i badania
FPGA nadzieją rozpoznawania mowy
Projektowanie i badania
Nowe centrum badawczo-rozwojowe RECOM w Xiamen
Komponenty
Rozwiązania brzegowe Edge AI napędzane przez NVIDIA Jetson Thor
Komponenty
Firmy Farnell i Fulham nawiązały globalne partnerstwo dystrybucyjne
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Informacje z firm
Grupa RENEX podsumowuje 2025 rok
Informacje z firm
Grupa RENEX wsparła w grudniu dwie akcje charytatywne
Informacje z firm
Grupa RENEX na 18. Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-RODZINY 2025

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów