Infineon ogranicza koszty, aby poprawić konkurencyjność

Infineon Technologies poinformował wczoraj, że w ramach wcześniej ogłoszonego planu oszczędnościowego mającego na celu poprawę konkurencyjności zlikwiduje 1400 miejsc pracy na całym świecie i przeniesie kolejne 1400 stanowisk z Niemiec do krajów o niższych kosztach pracy.

Posłuchaj
00:00

W ostatnim kwartale firma odnotowała 9,5-procentowy spadek przychodów rok do roku do 3,7 mld euro, tj. mniej niż zapowiadały prognozy (3,8 mld euro).

Jak pisze Infineon Technologies w komunikacie "Odbudowa sprzedaży postępuje powoli. Długotrwały słaby impet gospodarczy doprowadził do dużych zapasów w wielu regionach, które przekraczają obecnie popyt końcowy".

Powiązane treści
Półprzewodnikowy potentat zbuduje mobilny komputer kwantowy
Infineon otrzyma 1 mld EUR wsparcia z EU Chips Act na budowę nowoczesnej fabryki w Dreźnie
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
HIKMICRO SuperScene – przełom w termowizji AI dla inspekcji budynków, rozdzielnic i PCB
Produkcja elektroniki
AMD na fali wzrostowej - rekordowy udział w przychodach z serwerów
Aktualności
Digitalizacja pola walki postępuje
Komponenty
„Superczipy” Nvidii napędzają najszybszy superkomputer w Europie
Aktualności
Mouser Electronics po raz szósty z nagrodą Amphenol za najlepszą dystrybucję cyfrową komponentów elektronicznych
Aktualności
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zainstalowano pierwsze w pełni polskie urządzenie - LeopardISS
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
AMD na fali wzrostowej - rekordowy udział w przychodach z serwerów
Technika
Mamy awarię! Co robimy?
Targi zagraniczne
WAIE 2025 - 6. edycja konferencji przemysłowej i wystawy AI
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów