Odwiedź Energetab 2024!
| Gospodarka AktualnościJuż po raz 37. podczas Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich Energetab rodzima branża zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla energetyki oraz przemysłu. Wystawa odbędzie się w dniach 17–19 września, a na terenach przy Szyndzielni spodziewanych jest około 450 polskich i zagranicznych wystawców.
Blisko pół tysiąca firm eksponujących swoje produkty – dużo to, czy mało? Na pewno wciąż jeszcze trochę do rekordu z roku 2019, kiedy to ofertę targową współtworzyło ponad siedemset podmiotów, ale, umówmy się, że z okresem, gdy żyliśmy w z grubsza normalnej, w miarę przewidywalnej i pokojowej Europie trudno się porównywać. To były inne czasy. Ważne jednak, że impreza odbywa się bez przerw, regularnie, rok w rok, w podobnym terminie, zaś po covidowej bessie odbudowuje swoją pozycję oraz liczbę uczestników.
Oczywiście zawsze miło jest poprzebywać przez kilka dni pod piękną górą Szyndzielnią, ozdobą Beskidu Śląskiego, gdzie na sporym wystawowym terenie, częściowo położonym pod otwartym niebem, a więc w efektownych pejzażach można celebrować końcówkę lata. Na Energetabie warto jednak być przede wszystkim ze względów stricte zawodowych, bo chodzi o wciąż kluczową imprezę wystawienniczą dla rodzimej branży energetycznej, spinającą w całość i podsumowującą to, co na styku rozwiązań dla energetyki i przemysłu, z uwzględnieniem automatyki, jest w danym momencie obowiązujące.
Energetab 2024Nazwa: 37. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab |
|
OZE w centrum zainteresowania
Organizatorzy, a więc ZIAD Bielsko- Biała, w swoich tegorocznych, przedtargowych zapowiedziach zwracają więc szczególną uwagę na ofertę wystawienniczą w zakresie magazynowania energii. Dotyczy to zarówno magazynów w wersjach przemysłowych, jak też prywatnych, przydomowych. W erze epokowej próby przejścia OZE z fazy pionierskiej do roli wiodących źródeł energii trudno się dziwić położeniu nacisku właśnie tym obszarze. Na pewno warto się nim zainteresować, bowiem wśród energetabowej ekspozycji znajdą się urządzenia i aparatura przyporządkowane OZE, rozwiązania związane z elektromobilnością i technologiami przyjaznymi dla środowiska – w tym oferta producentów paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i wspomnianych magazynów energii, jak również dostawców układów automatyki oraz systemów informatycznych pracujących na rzecz tych technologii.
Dla wzmocnienia efektu w programie targów pojawiło się Forum Magazynowania Energii prowadzone pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Z kolei wśród trzech specjalnych stref przygotowywanych dla wszystkich targowych gości na otwartym terenie znajdą się, jak rok temu, Strefa Odnawialnych Źródeł Energii – OZE oraz Strefa Elektromobilności – SEL, którym towarzyszyć będzie Strefa Praktycznych Pokazów Technologii Elektrycznych – SPP.
Oprócz tego uczestnicy imprezy tradycyjnie będą mogli przyjrzeć się całemu spektrum specjalistycznych maszyn i urządzeń elektroenergetycznych, aparatury rozdzielczej i łączeniowej, kontrolnopomiarowej, urządzeniom oraz systemom automatyki i sterowania. Do pooglądania będzie też osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, rozwiązania z obszaru energooszczędnego oświetlenia przemysłowego i drogowego, a także komponenty systemów IT i telekomunikacyjnych stosowanych w energetyce oraz powiązane z nimi technologie sieciowe.
Wśród partnerów medialnych targów znajduje się tradycyjnie miesięcznik Elektronik, który wraz z zaprzyjaźnioną redakcją Automatyka, Podzespoły, Aplikacje będzie czekał na spotkanie na stanowisku A62, na które serdecznie zapraszamy!