Obiecujący pierwszy kwartał Infineona

Infineon opublikował wyniki działalności w I kw. roku obrotowego 2010 kończącego się 31 grudnia 2009 r. Przychody firmy wyniosły 941 mln euro, a zysk netto 66 mln euro. Zysk ten jest znacznie wyższy niż w ostatnim kwartale roku obrotowego 2009, kiedy wyniósł 14 mln euro. Przychody w I kw. br. były o 27% wyższe rok do roku oraz o 10% wyższe w stosunku do poprzedniego kwartału.

Posłuchaj
00:00

Na zysk netto firmy Infineon składa się strata 46 mln euro w I kwartale 2010 r. z działalności kontynuowanej oraz zysk 112 mln euro z działalności zaniechanej. Przedstawiciele firmy oczekują w całym roku 2010 wzrostu obrotów o co najmniej 20%. Lepsze wyniki firma zawdzięcza mocnej pozycji w branży samochodowej i przemysłowej.

Powiązane treści
Wyższy zysk i inwestycje Infineona
Infineon rozmawia z Intelem o sprzedaży oddziału układów bezprzewodowych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Jednolity rynek pamięci to już przeszłość
Pomiary
Rynek metrologii i inspekcji półprzewodników przyspiesza: AI i zaawansowane pakowanie napędzają wzrost do ponad 18 mld USD
Komponenty
Foxconn zbuduje w Polsce fabrykę półprzewodników
Zasilanie
Przyszłość infrastruktury AI i elektromobilności - rynek power SiC osiągnie 11 mld dolarów do 2031 roku
Elektromechanika
Vertiv sfinalizował przejęcie ThermoKey, wzmacniając ofertę chłodzenia dla centrów danych AI
Mikrokontrolery i IoT
Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2026
Magazyn
Maj 2026
Magazyn
Kwiecień 2026

Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V

Firma Microchip Technology prezentuje nową rodzinę mikrokontrolerów (MCU) PIC32CM PL10, która wprowadza wydajność 32-bitowych rdzeni Arm® Cortex®-M0+ do systemów zasilanych napięciem 5 V. Dzięki zgodności wyprowadzeń z 8-bitowymi rodzinami układów AVR® Dx, nowa seria stanowi doskonałą propozycję dla inżynierów poszukujących łatwej ścieżki migracji z architektury 8-bitowej na 32-bitową, pozbawionej konieczności poważnego przebudowywania układów zasilania na płycie czy uczenia się od nowa obsługi układów peryferyjnych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów