W zasilaczach jesteśmy najlepsi… od lat!

| Prezentacje firmowe Artykuły

Zajmujemy się zasilaczami już od ponad 15 lat. Od 2005 roku jako MPL Power Elektro jesteśmy jedynym w Polsce autoryzowanym dystrybutorem marki Mean Well. Najlepsza dostępność produktów Mean Well oraz autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zadecydowały o tym, że MPL Power Elektro stało się cenionym partnerem zarówno na rynku polskim, jak i europejskim.

W zasilaczach jesteśmy najlepsi… od lat!

Rezultatem naszej wieloletniej współpracy z największymi producentami urządzeń zasilających jest najszersza oferta zasilaczy w Polsce. Produkty Mean Well stanowią największą jej część i w tym zakresie pojawia się bardzo dużo nowości.

Zasilacze dla automatyki: w tym segmencie MPL Power Elektro dysponuje największą ofertą zasilaczy DIN, na którą składa się: klasyka, czyli zasilacze serii DR/DRP o mocy od 15 do 480W, zasilacze MDR tzw. wąskie o mocach od 10 do 100W do zastosowań w aplikacjach, gdzie ilość miejsca na szynie jest ograniczona i najnowsza propozycja, czyli seria SDR o mocach 120, 240 i 480W, które wyznaczają nowy poziom w zakresie sprawności przetwarzania.

Mają one rewelacyjny stosunek gabarytów do mocy, dysponują możliwością chwilowego przeciążenia do 150% wartości nominalnej mocy. Na bazie tej ostatniej powstaje seria WDR o napięciu zasilania 180–550VAC. Wszystkie zasilacze DIN charakteryzują się chłodzeniem poprzez swobodny przepływ powietrza, bardzo dużym współczynnikiem MTBF, możliwością pracy w szerokim zakresie temperatury. Dodatkowo zasilacze DIN wyposażone są również w zabezpieczenia: przeciwzwarciowe, przeciążeniowe, termiczne oraz nadnapięciowe.

Zasilacze modułowe: w tej grupie znanej z modeli serii RS oraz SP pojawiły się nowe serie HRP/ HRPG o mocy od 75 do 600W cechujące się aktywnym układem PFC, funkcją no load power consuption oraz remote sense, zdalnym ON/OFF, oraz stand by 5V (model HRPG). Kolejną nowością w tej grupie są zasilacze serii SPV o mocy 150 i 300W mające funkcję sterowania napięciem wyjściowym za pomocą zewnętrznego sygnału napięciowego. Rozwija się również grupa zasilaczy dużej mocy; do modeli RSP- -1000/RSP-1500/ o mocy odpowiednio 1000 i 1500W dołączyły modele RSP- -2400 i RSP-3000 o mocy odpowiednio 2400 i 3000W.

Zasilacze LED: najmłodsza, ale najbardziej rozwijana przez Mean Well grupa zasilaczy. Do klasyki należy zaliczyć modele serii CLG (moc 60/100/150W) oraz LPV-napięciowe/LPC-prądowe (20/35/60W) dostępne w ofercie już od kilku lat. Nowości Mean Well w zakresie zasilaczy LED to między innymi: LPHC-18 – prądowy odpowiednik zasilacza napięciowego LPH-18 o mocy 18W.

Jako pierwszy model z nowej rodziny HLG Mean Well zaproponował model o mocy 240W. To grupa zasilaczy z najwyższej półki, przeznaczona przede wszystkim do bardzo wymagających aplikacji, takich jak np. zasilanie lamp ulicznych. W krótkim czasie rodzina HLG zostanie uzupełniona o wersje 100/120/150/185W. Mean Well przygotowuje również rozwiązania ekonomiczne do mniej wymagających aplikacji. Będzie to grupa zasilaczy CEN o mocach 60/75/100W.

Sinusoidalne inwertory DC/AC: nowa seria TS to nowoczesne, pozbawione 50Hz transformatora, urządzenia o mocach 200/400/700/1000/1500/2200/3000W przeznaczone do zastosowań telekomunikacyjnych, w energetyce oraz automatyce. W tej grupie Mean Well proponuje również modele oznaczone jako TN o mocy 1500/2200/3000W do współpracy z panelami solarnymi. Urządzenia te stosowane są zarówno w aplikacjach przemysłowych, jak i indywidualnych.

Powyżej przedstawiono ogólnie zarys oferty firmy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt bezpośrednio z działem handlowym, w którym nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania związane z zasilaniem. Obszerny fragment oferty prezentujemy na stronie www.mplpower.pl, gdzie dostępna jest również specyfi kacja w języku polskim. Istnieje także możliwość bezpłatnego otrzymania katalogu (zamówienie: marketing@mplpower.pl)

MPL Power Elektro sp. z o.o.
www.mplpower.pl

Zobacz również