Oświetlenie LED w ofercie BNS

| Prezentacje firmowe Artykuły

Jesteśmy firmą handlowo- produkcyjną, współpracujemy z największymi producentami w branży oświetlenia LED na świecie.

Oświetlenie LED w ofercie BNS

Wszystkie nasze produkty spełniają normy europejskie, ponieważ w branży oświetleniowej liczy się nie tylko doskonałe światło, ale też zużycie energii, wysoka żywotność i wytrzymałość w trudnych warunkach pracy. Trzonem naszej oferty są produkty oświetleniowe bazujące na diodach LED: lampy, reflektory, oświetlacze, panele, taśmy z diodami.

Taśmy LED

Samoprzylepna elastyczna taśma z diodami LED charakteryzuje się prostą instalacją i zapewnia jednorodną jasność świecenia wzdłuż całej długości. Produkt ten jest zgodny z RoHS, występuje w wielu kolorach i zapewnia możliwość podziału na krótkie odcinki o wielokrotności 5cm zawierające po 3 diody.

Miejsce do ucięcia zaznaczone jest na taśmie i zakończone z obydwu stron polami do przylutowania przewodów zasilających. Giętkie wstęgi samoprzylepne z diodami świecącymi LED przeznaczone są do oświetlenia dekoracyjnego. Do taśm użyto diod w obudowach SMD charakteryzujących się dużą intensywnością świecenia oraz wytrzymałością na zewnętrzne czynniki mechaniczne. Wstęga jest prosta w montażu dzięki zastosowaniu dwustronnej taśmy montażowej 3M. Do montażu wystarczy jedynie oderwać folię ochronną i przyłożyć taśmę do miejsca przeznaczenia.

Reflektory meblowe LED

Oprawy meblowe bazujące na LED-ach znajdują zastosowanie w sufitach podwieszanych, ścianach i w meblach. Obudowa jest wykonana z aluminium piaskowanego lub satynowanego i zawiera wmontowaną 1-watową diodę o kącie świecenia 120°. Typowym kolorem świecenia jest biały w dwóch odcieniach, niemniej na zamówienie dostępne są także inne barwy.

Oprawy nie zawierają wbudowanego zasilacza dla diod. Ich trwałość sięga 50 tys. godzin i w porównaniu do rozwiązań bazujących na żarówkach halogenowych pozwalają zaoszczędzić do 80% energii. W ofercie BNS znajduje się wiele różnych wersji reflektorów, z których przykładowe pokazane zostały na zdjęciach.

Lampy oświetleniowe

Lampy oświetleniowe BNS są zasilane napięciem 180–230VAC lub 12–24VDC i mogą służyć jako oświetlenie awaryjne. Mają wskaźnik oddawania barw bliski 100%, są odporne na wibracje i wstrząsy i emitują światło skupione, o przekroju prostokątnym, idealnie pokrywając oświetlaną powierzchnię.

Unikalne zintegrowane soczewki oraz projekt klosza redukują straty świetlne, a niewielka waga produktu przyczynia się do stabilności mechanicznej. Wbudowany zasilacz zapewnia jednakowe parametry przy wahaniach napięcia, daje możliwość regulacji koloru świecenia i pozwala na współpracę z panelami słonecznymi i akumulatorem.

W stosunku do równoważnego rozwiązania lampy sodowej oprawa LED zapewnia mniejszy pobór energii o 50–80% przy czasie działania 50 tys. godzin. Z przykładową żarówką SP90 o mocy 36W zapewnia jasność 2100lm równoważną lampie sodowej 80–150W.

Panele oświetleniowe

Panele oświetleniowe LED to kompletne rozwiązania bazujące na płaskich diodach SMT. Panel zawiera zasilacz pozwalający na podłączenie go bezpośrednio do sieci energetycznej i układy zabezpieczające przed przegrzaniem, a jego jasność przewyższa konwencjonalne źródła światła, jednocześnie zapewniając duże oszczędności energii elektrycznej (pobór mocy 38W). Obudowa ma wymiary 60×60×1,5cm, dzięki czemu można ją wbudować w sufi ty kasetonowe i meble.

BNS Sp. z o.o.
www.bns.com.pl

Zobacz również