Wtorek, 19 stycznia 2010

Krajowi dostawcy diod LED dużej mocy i komponentów zasilających

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiało się wiele technologii, które uważane były za przełomowe takie, które uważano za zdolne do jakościowej zmiany współczesnej elektroniki. Ich pojawianie się na rynku zawsze zapowiadane było przełom i wielkie wydarzenie, niemniej zwykle im większa była promocja ze strony marketingu, tym zwykle trudniej im było się przebić. W odróżnieniu od ogniw paliwowych, które ciągle stoją tuż za rogiem, zdalną radiową identyfikacją, która powoli i ewolucyjnie od lat umacnia się na rynku, diody LED dużej mocy tworzą rynek nowy, szybko rozwijający się, niewątpliwie przełomowy dla wielu aplikacji i zastosowań oraz na dodatek silnie wspierany marketingiem.

Krajowi dostawcy diod LED dużej mocy i komponentów zasilających

Oświetlenie bazujące na diodach LED wysokiej jasności wpisuje się i pozytywnie wspiera kilka ważnych trendów w gospodarce. Za najważniejszy należy zapewne uznać wzrost znaczenia ekologicznej świadomości społeczeństwa, co przekłada się na zainteresowanie technologiami i produktami pozwalającymi zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Obecna sytuacja gospodarcza i wzrost cen paliw spowodował gwałtowny rozwój produktów oświetleniowych. Kryzys w pewnym stopniu napędza ten rynek, bo zmianom sprzyjają zmiany w prawie dotyczące wycofywania z rynku tradycyjnych żarówek, nacisk instytucji rządowych na rozwój alternatywnych źródeł światła, co w połączeniu z dostępnością funduszy proekologicznych łamie szereg barier ekonomicznych.

Poza ekologią liczy się też moda na oświetlenie LED-owe, wielu osobom kojarzące się z nowoczesnością oraz wysoka funkcjonalność, za którą wielu klientów jest w stanie zapłacić dodatkowe pieniądze. Możliwość regulacji jasności, uzyskiwanie efektów świetlnych, różne barwy światła, długi czas życia i związany z tym brak kosztów serwisu, są niewątpliwie ważnym atutem sprzyjającym rozwojowi tego rynku.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również