W LED jesteśmy najlepsi

| Prezentacje firmowe Artykuły

Maritex jest jednym z czołowych polskich bezpośrednich importerów elementów elektronicznych. Firma została założona w 1987 roku i jest obecnie jedną z największych, dynamicznie rozwijających się hurtowni elektronicznych na rynku polskim.

W LED jesteśmy najlepsi

 

W 2009 roku firma przeniosła się do nowoczesnego budynku handlowo-magazynowego o powierzchni 3500m2. Wyposażenie techniczne, jak i nowoczesna struktura organizacyjna umożliwiły otrzymanie Certyfikatu Jakości ISO9001:2001 o numerze 285/3/2003 wystawionym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Diody LED

Od kilku lat Maritex systematycznie poszerza swoją ofertę w dziale optoelektroniki, ze szczególnym naciskiem na diody LED. Obecnie możemy pochwalić się statusem autoryzowanego dystrybutora firmy Cree – najlepszego producenta diod LED na świecie. Sekretem przewagi firmy Cree nad konkurencją jest świetna znajomość związków węgliku krzemu (SiC) i azotku galu (GaN), co pozwala na dostarczanie diod LED o najwyższej jakości.

Technologia opracowana przez Cree pozwala uzyskiwać większy strumień świetlny z coraz mniejszej powierzchni, przy jednoczesnej redukcji ilości wydzielanego ciepła. Najnowszy produkt tej firmy, dioda XLamp XP-G, wyznacza nowy standard wydajności LED. Z naszego składu magazynowego dostępna jest dioda osiągająca 139 lumenów przy 350mA (maksymalny prąd to 1A).

W naszej ofercie, oprócz modelu XP-G, znajdą państwo pełną gamę produktów firmy Cree, w tym także diody High Brightness. Wszystkie podzespoły z serii Xlamp oferowane są także w wersji na płytce MCPCB. Poza wspomnianą już firmą Cree jesteśmy dystrybutorem na polskim rynku kilku innych marek LED. W aplikacjach oświetleniowych średniej mocy polecamy diody 3×20mA koreańskiej firmy Itswell. Diody te znajdują zastosowanie w takich produktach jak paski LED, czy moduły LED.

W segmencie diod mocy polecamy także tajwańskiego producenta, firmę Prolight Opto, która produkuje diody 1W, 3W, 5W, 10W i 15W, dostępne od razu na płytkach MCPCB. Klientom, którym najbardziej zależy na cenie proponujemy czołowego chińskiego producenta LED, firmę Jiuzhou, która ma bardzo bogatą ofertę – począwszy od komponentów, przez matryce kropkowe, a kończąc na wielkoformatowych ekranach zewnętrznych.

Optyka do LED

Maritex oprócz samych LED oferuje także specjalizowaną optykę do LED. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem fińskiej firmy Ledil, której soczewki idealnie nadają się do montażu z renomowanymi diodami Cree. Firma Ledil jest jednym ze światowych liderów w tworzeniu i dostosowywaniu soczewek do diod LED. Dzięki wieloletnim doświadczeniom w pracy nad soczewkami, opracowała najbardziej wszechstronne i najbardziej innowacyjne rozwiązania optyczne na świecie.

Oferuje ona soczewki z najwyższą możliwą sprawnością optyczną do 90%, z bardzo dobrym ucięciem światła. Alternatywą dla fińskiego producenta jest tajwański producent Ledlink, który należy do grona firm rekomendowany przez Cree. Ledlink oferuje soczewki do diod serii CLN, oraz Xlamp XP, XR, MC w tym do najnowszych XP-G i MX6.

Zasilacze i drivery do LED

W ofercie Mariteksu znajdują się także zasilacze oraz drivery do LED. Uwagę zwracają doskonałej jakości drivery LED jednego z czołowych światowych producentów, firmy Macroblock. Ma ona w swojej ofercie sterowniki do ekranów LED i aplikacji oświetleniowych opartych o diody mocy. Szczególnie interesująca jest przetwornica stałoprądowa DC/DC MBI6651 o bardzo wysokiej sprawności sięgającej aż 97%.

Co ciekawe wymaga ona jedynie 4 elementów zewnętrznych.W segmencie zasilaczy interesującą propozycją są prądowe zasilacze do LED firmy Eaglerise dostępne w wersjach 350mA i 700mA, w szerokiej gamie mocy. Maritex oferuje także stabilizowane zasilacze napięciowe 12V i 24V do LED w wersjach domowych oraz profesjonalnych. Do aplikacji gdzie jakość jest priorytetem polecamy zasilacze amerykańskiej firmy Mag-Tech oraz niemieckiego giganta, firmy TDK.

Oświetlenie LED

Maritex oferuje swoim klientom także produkty oświetleniowe firmy Niviss, a w szczególności źródła światła zbudowane na bazie diod Cree. Niviss nSpot to nowoczesne źródła światła wykonane w oparciu o technologię High Power LED, które efektywnie zastępują tradycyjne żarówki halogenowe. Niviss nSpot, w przeciwieństwie do produktów konkurencji, doskonale sprawdzają się jako oświetlenie sufitowe. Dysponujemy także ofertą elastycznych pasków LED Niviss nFlex przeznaczonych do oświetlenia mebli oraz blatów kuchennych.

Szymon Jaros
Maritex
www.maritex.com.pl