Oferta Contrans TI do aplikacji oświetleniowych z diodami LED

| Prezentacje firmowe Artykuły

Contrans TI stale rozszerza ofertę podzespołów dla producentów systemów oświetleniowych wykorzystujących elementy LED. Oferujemy półprzewodnikowe sterowniki diod LED do układów o zasilaniu stało- i zmiennoprądowym, elementy indukcyjne, specjalizowane złącza dla techniki oświetleniowej i mikrokontrolery. Udzielamy pomocy technicznej projektantom zasilaczy i sterowników diod LED. We współpracy z naszymi partnerami oferujemy wsparcie projektowe i produkcyjne, powiększając przy tym ofertę o źródła światła i moduły LED.

Oferta Contrans TI do aplikacji oświetleniowych z diodami LED

Zasilanie diod LED

Stosowanie półprzewodnikowych źródeł światła wymaga poświęcenia większej uwagi ich zasilaniu. Adaptacja dostępnych systemów zasilania ze stabilizacją napięcia nie sprawdza się w układach regulacji prądu diod LED, ale istnieją innowacyjne rozwiązania stworzone dla nich od podstaw.

Amerykańska firma Supertex, specjalizująca się w wysokonapięciowej technice CMOS, zajmuje się już od lat zagadnieniem zasilania układów niskonapięciowych wprost z wyprostowanego napięcia sieciowego, a w 2002 roku nawiązała współpracę z Lumileds-Philips. Obecnie Supertex oferuje trzecią już generację sterowników służących do zasilania diod LED wprost z sieci energetycznej.

Wspólną cechą układów serii HV991x, HV993x, HV996x i HV998x jest taki sposób zasilania, który zapewnia stabilną pracę bez potrzeby korzystania nie tylko z transformatorów, lecz także z kondensatorów elektrolitycznych. Eliminuje to problem ograniczonego czasu życia zasilacza wynikającego z niskiej trwałości elektrolitu w wysokich temperaturach pracy. Na bazie regulatorów HV można budować zasilacze o mocy od 1 do 100W przy minimalnej liczbie elementów współpracujących. Do aplikacji niskonapięciowych polecamy regulatory serii HV9918 (ze zintegrowanym kluczem) i HV9919.

Inteligentny zasilacz

Nierzadko w celu uatrakcyjnienia produktu, wyposaża się go w dodatkowe funkcje: zmieniającą się kolorystykę światła, programowalne sceny oświetleniowe czy zdalne sterowanie. Potrzeba do tego odpowiednich mikrokontrolerów o małym zapotrzebowaniu na energię i optymalnym zestawie wbudowanych funkcji, których zasilanie nie komplikuje układu.

MSP430 to rodzina 16-bitowych mikrokontrolerów o cechach niezmiernie przydatnych w aplikacjach sterowania oświetleniem LED. Łączą w sobie niewielki pobór prądu i umiejętnie zaprojektowane peryferia, w tym elastyczne generatory PWM, przetworniki A/C i uniwersalne porty komunikacyjne. Jednokanałowy sterownik PWM zgodny z normą Energy Star, oparty na układach serii MSP430F20xx, potrzebuje tylko 600μW energii, a 10-kanałowy sterownik PWM o rozdzielczości 16 bitów pobiera mniej niż 5mW.

Dostępne noty aplikacyjne pomogą zbudować w oparciu o MSP430 aplikację z magistralą DMX512, DALI i zdalnym sterowaniem. Do systemów oświetlenia ulic, zakładów przemysłowych czy stadionów polecane są mikrokontrolery rodziny Piccolo. Ich wydajna architektura łączy w sobie obwody do komunikacji za pośrednictwem linii energetycznej (PLC), przetworniki AC/DC i wielokanałowe generatory PWM o bardzo wysokiej rozdzielczości, nawet 150ps.

Jak połączyć to w całość

Contrans oferuje produkty firmy Adels, zajmującej się wytwarzaniem złączy na potrzeby przemysłu oświetleniowego. Oferujemy złącza skręcane i wciskane do zasilaczy/stabilizatorów lamp diodowych i fluorescencyjnych. Producentom oświetlenia dekoracyjnego i wystawienniczego proponujemy system złączy typu AC166 oraz hermetyczne złącza do opraw wodoszczelnych.

Contrans TI sp. z o.o.
www.contrans.pl