Mikrokontrolery do każdej aplikacji ze wsparciem technicznym

| Prezentacje firmowe Artykuły

Contrans TI - autoryzowany dystrybutor Texas Instruments, proponuje klientom mikrokontrolery z jednego z najszerszych portolio na rynku - od najmniejszych MSP430G2xx przez rodzinę Stellaris z rdzeniem ARM Cortex-M3, po szybkie mikrokontrolery sygnałowe z rodziny C2000. Propozycję tę firma uzupełnia o wsparcie techniczne, narzędzia projektowe i szkolenia. Contrans TI współpracuje z firmą Te-xas Instruments od początku swej działalności i, również od początku współpracy, skupia się na wytwarzanych przez TI mikrokontrolerach i procesorach. Poświęcamy wiele uwagi zbieraniu i pogłębianiu wiedzy i praktycznych umiejętności, by móc zaoferować naszym klientom najlepsze możliwe wsparcie techniczne. Testujemy wybrane narzędzia i oprogramowanie, organizujemy seminaria i szkolenia, aby pomóc klientom w wyborze rozwiązań, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom.

Mikrokontrolery do każdej aplikacji ze wsparciem technicznym

G2xx - ośmiobitowcom dziękujemy

Najniższy segment rynku okupowany jest przez mikrokontrolery 8-bitowe. Ich zalety, takie jak niska cena i małe obudowy czy przyzwyczajenie konstruktorów, zdają się równoważyć niską wydajność obliczeniową czy słabości debuggera. Okazuje się jednak, że wydajne mikrokontrolery mogą być równie małe i niedrogie. 16-bitowe MSP430G2xx znakomicie sprawdzają się w małych aplikacjach.

Rodzina obejmuje kilka modeli o pamięci Flash do 2kB, wyposażonych w komparator analogowy, 10-bitowy przetwornik A/C, port szeregowy oraz 10 linii I/O. W ciągu roku pojawią się kolejne, o pamięci Flash do 8kB, większe i lepiej wyposażone. G2xx dziedziczą najlepsze cechy większych MSP430: dobrze zaprojektowany rdzeń, niskie zużycie prądu i wbudowany blok emulatora. Więcej informacji - www.contrans.pl/G2xx.

CC430 - 16-bitowy mikrokontroler z radiem

Mocnym punktem mikrokontrolerów MSP430 jest od zawsze blok peryferii analogowych, teraz wspieranych również przez mnogość portów komunikacyjnych, w tym port USB i radio ISM. Nowe mikrokontrolery CC430 wyposażone są w transceiver pracujący w paśmie 433/868/915 MHz - zgodny z CC1101. Poza tym 16-bitowy rdzeń MSP430 współpracuje z pamięcią Flash do 32kB, RAM do 4kB, portami UART/SPI/I2C, 12-bitowym przetwornikiem A/C i kontrolerem pola LCD - całość jest zamknięta w obudowie QFN48 lub QFN64. Więcej informacji - www.contrans.pl/CC430.

Zgrabny ARM Cortex-M3

Producenci mikrokontrolerów ARM Cortex-M3, dysponując licencją na popularny rdzeń CPU, skupili się na dopracowaniu jego otoczenia. W tej rywalizacji rodzina Stellaris firmy Texas Instruments może pochwalić się unikalnymi cechami: portem Ethernet wyposażonym w warstwę fizyczną (MAC + PHY), szybką pamięcią Flash czy wbudowanym, bezpiecznym systemem operacyjnym SafeRTOS. Więcej informacji - www.contrans.pl/stellaris.

C2000 - mikrokontroler czasu rzeczywistego

Niektóre aplikacje wymagają deterministycznego czasu reakcji na zdarzenia i szybkiej realizacji skomplikowanych obliczeń. Sprawdzą się tutaj mikrokontrolery z serii C2000, mające korzenie w technologii procesorów sygnałowych. Rodziny Piccolo i Delfino to odpowiednio najmniejsze i najszybsze (nawet 300MHz) mikrokontrolery z serii C2000. Więcej informacji - www.contrans.pl/piccolo.

Contrans Presto

Po zakup narzędzi projektowych, oprogramowania i mikrokontrolerów zapraszamy do naszego serwisu internetowego www.contrans.pl, gdzie można skorzystać z usługi Contrans Presto - szybkiego zakupu online.

Contrans TI sp. z o. o.
www.contrans.pl