Bornico - kompleksowa oferta usług od pomysłu do gotowego wyrobu

| Prezentacje firmowe Artykuły

Zakład Elektroniczny Bornico jest firmą działającą na rynku elektronicznym od dwudziestu lat. Główny profil naszej produkcji to złożone komponenty elektroniczne do nowoczesnych wag elektronicznych, przemysłowych i laboratoryjnych.

Bornico - kompleksowa oferta usług od pomysłu do gotowego wyrobu

Nasze wyroby charakteryzują się wysokim, światowym poziomem rozwiązań technicznych. Posiadamy ogromny potencjał intelektualny, doświadczenie i wyposażenie. Świadczymy usługi montażu, zapewniamy doradztwo techniczne oraz kompleksową realizację zleceń od projektu do gotowego wyrobu.

Doświadczenie i kompetencje

W związku z wieloletnią współpracą z Radwag Wagi Elektroniczne, firma słusznie kojarzona jest z projektowaniem i produkcją modułów do wag elektronicznych, jednak Bornico to również usługi w zakresie projektowania i produkcji wszelkiego rodzaju podzespołów oraz całych urządzeń elektronicznych, których wspólnym mianownikiem jest wysoki poziom rozwiązań technicznych. "Od pomysłu do gotowego wyrobu" - ideę tę firma jest w stanie realizować dzięki doświadczeniu pracowników i posiadanemu parkowi maszynowemu.

Ścisła współpraca konstruktorów i działu produkcyjnego na każdym etapie realizacji projektu pozwala uniknąć wielu błędów popełnianych, gdy projekt wraz z dokumentacją powstaje w oderwaniu od realiów produkcyjnych. Dobór elementów, ich rozłożenie na płytkach czy chociażby kształt formatek z zachowaniem wymogów technologicznych minimalizuje ryzyko wystąpienia niepożądanych defektów i co najważniejsze, znacznie obniża koszty produkcji, dając w efekcie lepszy i tańszy produkt, który może z powodzeniem konkurować na rynku.

Bezdyskusyjnie największym atutem firmy jest potencjał intelektualny. Doświadczony zespół konstruktorów, działający od początku istnienia firmy, jest w stanie zrealizować każdy projekt od zalążka pomysłu do uruchomienia produkcji. Lata doświadczeń dają możliwość podjęcia się wykonania różnego rodzaju zleceń, od prostych układów aż po kompleksowe rozwiązania systemów na wielu płytkach PCB. Integralną częścią projektów jest również oprogramowanie, w tworzeniu którego też jesteśmy w stanie pomóc.

Produkcja kontraktowa

Produkcja w zakładzie Bornico to głównie montaż elementów elektronicznych we wszystkich powszechnie stosowanych technologiach zarówno w zakresie montażu powierzchniowego, jak i przewlekanego. Silną stroną firmy jest możliwość równoległej produkcji różnorodnych produktów na potrzeby projektów realizowanych w całości przez firmę i typowych usług montażowych CEM.

Dużą elastyczność zakład zawdzięcza posiadaniu kilku maszyn do montażu powierzchniowego i stosunkowo krótkim czasom przezbrajania. Dzięki temu możliwa jest produkcja zarówno krótkich, jak i długich serii płytek w kilku wariantach jednocześnie. Elementy do montażu mogą być elementami powierzonymi, ale firma prowadzi również kompletację elementów oraz całą logistyczną obsługę zamówień.

Nasz park maszynowy

  • Dwa automaty SMD o wydajności 6400 cph produkcji AutoTronik-SMT, każdy wyposażony w dwie głowice, kamerę, automatyczny podajnik płytek, z możliwością układania elementów od 0201, dokładność położenia ±0,03mm, maks. rozmiar płytek 620×360mm, maks. liczba podajników - 108 szt.
  • Ośmiogłowicowy automat SMD Assembleon Opal-Xii o wydajności 17700 cph (13900 cph według normy IPC 9850) z możliwością układania elementów od 01005 do 45×100mm (BGA, uBGA, CSP), dokładność położenia ±50 mikrometrów dla komponentów chip i ±30 mikrometrów dla QFP, maksymalny rozmiar płytek 460×440, maksymalna liczba podajników - 100 szt.
  • Piec do lutowania rozpływowego z pełną konwekcją SEHO Flowstar 4036, maks. szerokość płytki - 360mm, cztery niezależne strefy grzania, ciągły pomiar temperatury w czterech strefach (8 punktów), 100 zaprogramowanych profili grzania, sonda do rejestracji profilu grzania, pełna rejestracja parametrów do norm ISO 9000. Piec Heller 1809 EXL, dziewięć stref grzewczych i dwie strefy chłodzenia maksymalny rozmiar PCB 508 mm.
  • Profilomierz Ersa, 8-kanałowy, zakres temperatur - 10-400°C.
  • Agregat lutowniczy Seho 1025 Pcs z falą planarną i falą dynamiczną do lutowania elementów SMD, wydajność 400 płytek/h, maks. szerokość płytki 300 mm, pełna rejestracja parametrów do norm ISO 9000.
  • 2 sitodrukarki półautomatyczne Dieter Metz Sr-P30/50A i Sr-P30/50AP, maksymalne wymiary obwodu drukowanego - 300×500mm, maksymalny obszar nadruku - 240×300mm.
  • Dyspenser MD20 do nakładania pasty lutowniczej (w przypadku krótkich serii prototypowych) lub kleju.
  • Urządzenie do automatycznej kontroli optycznej płytek PCB AOI Mirtec MV2-HTX pozwalające na testowanie płyt lub całych paneli PCB o wymiarach od 50×50mm do 530×460mm.
  • Urządzenie do cięcia płytek.
  • Mikroskopy optyczne.

Siłą Bornico jest połączenie nowoczesnych technologii, ogromnego potencjału intelektualnego, wieloletniego doświadczenia oraz stosowanie systemu zarządzania jakością ISO 9001:2001. Produkcja jest prowadzona zgodnie z wymogami normy IPC-A-610D z zachowaniem warunków ESD.

Jest to gwarancja usług na najwyższym światowym poziomie. To, że nie są to puste, słowa świadczy fakt, że moduły elektroniczne wyprodukowane w firmie Bornico zainstalowane w różnych urządzeniach pracują w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, a usługi tak projektowe, jak i montażowe świadczone są dla klientów zza wschodniej i zachodniej granicy.

Zakład Elektroniczny Bornico
www.bornico.com.pl