EC Systems - teraz także producent urządzeń elektronicznych

| Prezentacje firmowe Artykuły

EC Systems to doświadczona firma zajmująca się projektowaniem specjalizowanych systemów elektroniki przemysłowej przeznaczonych do sterowania, monitorowania i diagnostyki maszyn. Systemy te są dostosowane do pracy w elektrowniach, kopalniach czy automatycznych liniach produkcyjnych.

EC Systems - teraz także producent urządzeń elektronicznych

Bazując na kompetencjach w zakresie projektowania elektroniki, aby jeszcze lepiej dostosować się do wymagań swoich klientów, firma wprowadziła usługę produkcji urządzeń elektronicznych według dokumentacji przesłanej przez klienta. W zakresie wdrożenia produkcji firma oferuje również dostosowanie projektu urządzeń odbiorcy do najnowszych technologii, w tym zapewnienia użycia elementów dostępnych na rynku, tak aby zapewnić krótki czas dostawy.

Jedną z istotniejszych usług jest kompletny nadzór technologiczny nad wdrażanym do produkcji urządzeniem i pomoc w dostosowaniu urządzenia do wymogów zarówno technicznych jak i rynkowych. Linia produkcyjna uruchomiona w EC Systems przeznaczona jest specjalnie do małych i średnich wielkości produkcji.

Nasze usługi

  • Projekty elektroniki użytkowej i przemysłowej (mikrokontrolery, DSP, FPGA, zaawansowane rozwiązania w elektronice analogowej)
  • Projekty i usługi w zakresie systemów iskrobezpiecznych (Atex)
  • Konsultacje i pomoc w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej
  • Szybkie prototypowanie obwodów drukowanych na ploterze
  • Własna linia montażu SMD - montaż usługowy na zlecenie
  • Kompleksowe usługi w zakresie projektu i obróbki obudów dla elektroniki

Pozwala na montaż elementów przewlekanych THT oraz SMD w technologii ołowiowej i bezołowiowej zgodnej z dyrektywą RoHS. Umożliwia montaż elementów w rozmiarze 0402, uBGA oraz TSSOP. Linia produkcyjna zawiera też piec rozpływowy z ośmioma strefami grzewczymi i jedną chłodzącą. Pozwala to optymalnie dobrać profile lutownicze do aktualnie montowanych obwodów PCB, co znacznie zmniejsza ryzyko awarii montowanych urządzeń podczas ich pracy.

EC Systems korzysta także z komory osuszającej elementy przed montażem. Osuszanie zapobiega negatywnemu wpływowi wilgoci w dalszych etapach montażu urządzeń. Firma kieruje swoją ofertę do firm, które szybko reagują na takie potrzeby rynku, jak gotowe wyroby elektroniczne. Zespół firmy utrzymuje produkcję w stałej gotowości na nowe zlecenia klientów. Zespół EC Systems zapewnia terminową realizację zamówienia, wykonanie najwyższej jakości oraz fachowe doradztwo. W ramach usług zewnętrznych firma oferuje także montaż elementów SMD na podłoża ceramiczne układów hybrydowych.

Parametry linii automatycznego montażu pozwalają na pracę z polem układania 300×500mm. W parku maszynowym firmy znajduje się także sterowana cyfrowo frezarka. Urządzenie pozwala na odpowiednie przygotowanie obudowy do każdego z produkowanych urządzeń, zapewniając bardziej kompleksowe usługi. System sterowania 3D z dynamiczną analizą krzywych umożliwia obróbkę HSM (High Speed Machining). Dzięki temu detale są obrabiane z dużą precyzją w krótkim czasie.

EC Systems
www.ec-systems.pl

Zobacz również