Nowa drukarka etykiet Brady BMP71

| Prezentacje firmowe Artykuły

Nowa drukarka etykiet BMP71 firmy Brady pozwala w prosty sposób stworzyć całą gamę etykiet - starannie wykonanych, czytelnych i profesjonalnych, zawierających symbole i oznakowania elektryczne i elektroniczne.

Nowa drukarka etykiet Brady BMP71

Drukarki etykiet Brady BMP71 są sprzedawane w solidnych plastikowych wyściełanych walizkach. W komplecie jest również kabel zasilający, kabel USB oraz płyta CD z podręcznikiem użytkownika. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to porządny sprzęt o solidnej, trwałej konstrukcji. Drukarka jest wyposażona w mocny uchwyt do przenoszenia oraz wytrzymałe zatrzaski i zawiasy w drzwiczkach do wprowadzania materiałów eksploatacyjnych. Jest sprzedawana z akumulatorem 12V 1800 mAh o dużej żywotności.

Klucz do sukcesu

Dobrze znany typ klawiatury QWERTY i gumowe przyciski gwarantują wygodną obsługę, podobnie jak klawisze funkcyjne ułożone w logicznym porządku odzwierciedlającym ruchy kursora przy przechodzeniu między opcjami. Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 85mm jest jasny, tak że informacje wyświetlane na ekranie są dobrze widoczne we wszystkich warunkach oświetleniowych i obejmują stan naładowania baterii oraz rodzaj i poziom zużycia materiałów eksploatacyjnych. Podgląd etykiety widoczny na wyświetlaczu dokładnie odpowiada końcowemu efektowi wydruku, również pod względem rozmiaru i koloru.

Jest to możliwe dzięki komunikacji między taśmami a drukarką. Możliwość zobaczenia, jak będzie wyglądała drukowana etykieta, pozwala zmniejszyć straty materiałów. Drukowanie etykiet za pomocą drukarki BMP71 jest proste. Wystarczy założyć do drukarki odpowiednią szpulę z taśmą do drukowania oraz kasetę z taśmą barwiącą. Drukarka sama „rozpozna”, co zostało założone. Następnie należy wybrać rodzaj etykiety, wprowadzić wybrany tekst i nacisnąć przycisk drukowania. Drukowanie trwa kilka sekund.

Możliwości

Fot. Nowa drukarka Brady BMP71

Jest to doskonałe urządzenie do drukowania własnych etykiet - przechowuje w pamięci setki symboli i kolorów. Można na nim wydrukować tysiące etykiet o rozmaitym przeznaczeniu: do identyfikacji elementów elektrycznych, oznaczania przewodów i kabli, kostek zaciskowych, elementów instalacji telekomunikacyjnych, aż po szerokie (50mm) taśmy winylowe w różnych kolorach do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Nadaje się również do tworzenia nadruków na winylu samolaminującym, na płótnie winylowym, odpornych na wysokie temperatury, odpornych na manipulację, nadruków na rurkach termokurczliwych, a nawet drukowania etykiet fluorescencyjnych. Wszystkie etykiety mają mocno przylepne spody, dzięki czemu dobrze przylegają do większości powierzchni. Wśród materiałów eksploatacyjnych dostępna jest cała gama kolorowych taśm barwiących (również białych), a Brady dostarcza również opakowania etykiet po 500 sztuk, używane do drukowania etykiet seryjnych lub wielu etykiet z identycznym nadrukiem.

Etykietę można zmodyfikować według własnych potrzeb, zmieniając styl czcionki i rozmiar. Można też dostosować wysokość etykiety (1-29 mm) albo użyć opcji automatycznego ustawienia rozmiaru na podstawie wolnej powierzchni na nośniku do drukowania. Drukować można w maksymalnie pięciu liniach, a długość etykiety można ustawić samodzielnie lub wykorzystać gotowe etykiety na szpulce. Dostępna jest opcja automatycznego wyśrodkowania tekstu lub wyrównania go w pionie lub w poziomie, a także wydrukowania w formie lustrzanego odbicia. Ponadto tekst może być ujmowany w różnego rodzaju obramowania.

Symbole

W bogatej bibliotece symboli przechowywanej w pamięci o pojemności 200MB można znaleźć praktycznie każdy możliwy symbol graficzny, począwszy od strzałek, oznaczeń elektrycznych, symboli związanych z telekomunikacją, ochroną przeciwpożarową, a skończywszy na pełnej gamie symboli BHP. Przydatna jest możliwość tworzenia i zapisywania w pamięci urządzenia własnych symboli, a także pobierania ich z komputera.

Aby drukować etykiety z kodami kreskowymi, wystarcza jedno naciśnięcie przycisku Barcode, tak samo jednym naciśnięciem przycisku Apps można wybrać standardowe etykiety na kostki zaciskowe. Chcąc np. drukować kolejne numery kostek zaciskowych, należy wprowadzić pierwszy i ostatni numer za pomocą przycisku do drukowania seryjnego. Regularnie używane etykiety można zapisać w pamięci drukarki i ponownie drukować w przyszłości.

PB Technik
www.pbtechnik.com.pl

Zobacz również