Wyświetlacze znakowe OLED firmy WiseChip

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma WiseChip to światowy lider w produkcji wyświetlaczy typu PM OLED, które są technologicznym następcą dotychczasowych modułów LCD i VFD. Dodatkowo, aby ułatwić swoim klientom podążanie za najnowszymi trendami, firma WiseChip wprowadziła nową obudowę COG, która usprawnia zaimplementowanie tej wersji wyświetlaczy w projektowanych urządzeniach.

Wyświetlacze znakowe OLED firmy WiseChip

Tabela 1. Właściwości wyświetlaczy znakowych 16×2 OLED

Wyświetlacze znakowe typu OLED mają wiele zalet, m.in. niski pobór mocy, wysoką jasność obrazu i bardzo dobry kontrast. Liczy się też szybki czas odświeżania treści i praktycznie dowolny kąt widzenia.

Wyświetlacze OLED są cienkie, lekkie i jednocześnie wytrzymałe mechanicznie. Dają też możliwość uzyskania koloru prawdziwie zielonego.

Tabela 2. Wymiary i szczegóły mechaniczne modułowych wyświetlaczy OLED-owych

Główne obszary rynku, gdzie wyświetlacze znakowe OLED znajdują swoje zastosowanie, to przede wszystkim przemysł i aplikacje, takie jak mierniki, serwery, systemy POS, czemu sprzyja szeroki zakres temperatury pracy od -40 do 85°C.

Tabela 3. Porównanie wyświetlaczy znakowych różnych technologii

OLED-y pojawiają się także w elektronice użytkowej, systemach telekomunikacyjnych, w aplikacjach medycznych i motoryzacji. Przykładowa wersja żółta o rozmiarze 16×2 (model UC-1602ASYCG01) przedstawiona jest na zdjęciu.

W ofercie WiseChip znajdują się również inne rozmiary wyświetlaczy znakowych np. wersja 20×2. W najbliższym czasie będzie również dostępny rozmiar 20×4. Dystrybutorem powyższych wyświetlaczy jest firma Elhurt. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zamówienia próbek.

Elhurt
www.elhurt.com.pl

Zobacz również