Jakość, dostępność i szeroka oferta, czyli wyświetlacze w firmie Farnell

| Prezentacje firmowe Artykuły

Jeśli szukasz dobrego wyświetlacza dla swojej aplikacji, zacznij od przejrzenia naszej oferty. Farnell ma dla konstruktorów ponad 1100 różnych typów wyświetlaczy, w tym wiele nowych rozwiązań wchodzących na rynek o znakomitej jakości gwarantowanej przez najlepszych na rynku producentów tych elementów. Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką naszej oferty i szczegółowego wyszukiwania konkretnych typów na naszej stronie internetowej.

Jakość, dostępność i szeroka oferta, czyli wyświetlacze w firmie Farnell

Wyświetlacze OLED

Wyświetlacze OLED oferowane przez firmę Farnell produkowane są przez firmy Densitron i 4D Systems. Elementy te wykonane zostały w wersjach z matrycą pasywną (AM-OLED) i pasywną (PMOLED). Są dostępne są jako moduły wyświetlające grafikę monochromatyczną oraz wersje w pełni kolorowe.

Wersje o największych rozmiarach i rozdzielczościach (320×240) są oferowane także z ekranami dotykowymi. Najpopularniejsze wyświetlacze OLED wyświetlają obraz w rozdzielczości od 128×32 piksele, przez 128×64, aż po 256×64. Świecą w kolorze żółtym oraz niebieskim.

Wykonania o nieco większej rozdzielczości, 160×128 oraz 256×64 pikseli, są dostępne również w wersjach pełnokolorowych i białych. Ceny wyświetlaczy OLED szybko spadają, wiele popularnych komponentów oferowanych jest poniżej 100zł, a oferta się rozwija. Obecnie w ciągłej sprzedaży jest kilkadziesiąt wyświetlaczy OLED.

Wyświetlacze VFD

Produkowane przez firmę Noritake próżniowe wyświetlacze VFD charakteryzują się wyjątkowo dużą jasnością i kontrastem. Jako jedne z niewielu typów tych elementów na rynku pracują niezawodnie i bez utraty jakości obrazu w temperaturach już od -40°C aż do +85°C, dzięki czemu nadal chętnie wybierane są do aplikacji profesjonalnych.

Ich aplikację ułatwia to, że wiele z wyświetlaczy VFD jest dostępnych w formie zamienników dla tradycyjnych wersji alfanumerycznych modułów LCD. Takie moduły mają takie same wymiary, pracują z jednym i tym samym napięciem zasilającym (5V) i dostępne są w rozmiarach od 2 do 4 linii po 16 lub 20 znaków.

Pobór prądu dla wersji 16×2 wynosi 150mA@5V, a dla wersji 40×2-275mA. Wyświetlacze VFD dostępne są też w wersjach graficznych: 96×8, 128×64, 140x16, a nawet w rozdzielczości 256×128 pikseli. Ten ostatni wyświetlacz pobiera 850mA prądu ze źródła 5V.

Wyświetlacze graficzne LCD i LCD TFT

Oferta wyświetlaczy graficznych LCD i LCD-TFT w firmie Farnell jest szczególnie bogata i obejmuje blisko 300 rożnych typów elementów, pochodzących od 10 wiodących producentów na rynku.

Do prostych aplikacji w systemach embedded polecamy graficzne LCD o rozdzielczościach 96×40, 128×64 lub 256×64 pikseli i o wielkości pomiędzy 2,5-3,6". Wybrane modele wyświetlaczy dostępne są też z podświetleniem za pomocą diod LED w barwach kolorowym lub białym, kupujący mogą też wybierać pomiędzy wersjami tradycyjnymi oraz typy transreflective.

Są one produkowane przez firmy Batron, Densitron i mają formę modułową ze standardowym kontrolerem. W zakresie wyświetlaczy LCD-TFT dostępne są moduły o wielkości przekątnej od 3,5" po nawet 21" z wszystkimi wielkościami pośrednimi. Rozdzielczości wyświetlaczy TFT bazują głownie na proporcjach ekranu VGA, a więc QVGA (320×240), SVGA, XGA (1024×768), a także wersjach panoramicznych W-VGA (800×480).

Elementy te produkowane są przez firmy NEC, Toshiba, Sharp, Hitachi. Mają typowo interfejs LVDS i pracują w zakresie temperatur pracy od -20°C do +70°C. Przeznaczone są do zastosowań przemysłowych, medycznych, w reklamie, punktach sprzedaży i podobnych aplikacjach i wyróżniają się wysoką jakością obrazu oraz wyjątkową jakością charakterystyczną dla najbardziej renomowanych produktów na rynku.

Jako uzupełnienie wyświetlaczy Farnell oferuje pełen zakres akcesoriów: złącza, sterowniki, panele dotykowe, które mogą być łączone z wyświetlaczami lub stanowią gotowy system interfejsu użytkownika.

Pozostałe wyświetlacze

W ofercie Farnella znaleźć można także pełne spektrum wyświetlaczy LED: 7-segmentowe, alfanumeryczne i mozaikowe, wyświetlacze znakowe LCD bez sterownika, dostępne we wszystkich kombinacjach wielkości, kolorów tła, znaków i podświetlenia.

Łączna oferta tych produktów obejmuje ponad 500 typów. Zachęcamy do wizyty na stronie internetowej www.farnell.com/pl i skorzystanie z wyszukiwarki pozwalającej na wygodne przeglądanie katalogu zgodnie ze zdefiniowaną lista parametrów.

Farnell
www.farnell.com/pl