Wyświetlacze firmy Ampire - przegląd oferty

| Prezentacje firmowe Artykuły

Pojawienie się na rynku nowych wyświetlaczy OLED wymusiło na producentach wyświetlaczy LCD uaktualnienie oferty i szybkie wprowadzenie unowocześnionych konstrukcji. Mimo to są już obszary zastosowań, w których OLED-y nie mają sobie równych. Nie oznacza to, że ekrany LCD odchodzą w niepamięć - w pewnych aplikacjach nie da się ich zastąpić żadnymi innymi rodzajami wyświetlaczy.

Wyświetlacze firmy Ampire - przegląd oferty

Dobór wyświetlacza do projektu wymaga określenia, które jego cechy użytkowe będą najważniejsze dla klienta oraz jakim budżetem on dysponuje. Ponieważ wybór nie jest łatwy, bardzo pomocne okazuje się wsparcie dostawcy, o ile jego pracownicy są dobrze zorientowani w swojej ofercie.

Idealna sytuacja zachodzi wtedy, gdy dostawca oferuje wyświetlacze wykonane w różnych technologiach, ale przez tego samego producenta, gdyż wtedy bardzo łatwo porównać ze sobą dostępne produkty. Przykładem takiego dostawcy jest Gamma, która oferuje ok. 220 modeli wyświetlaczy produkowanych przez Ampire - zarówno typowych LCD, jak i OLED-ów.

Ampire jest firmą o 10-letnim doświadczeniu w branży produkcji LCD, mającą wsparcie producentów układów scalonych. Firma ma certyfikat ISO9002 i jest ukierunkowana na współpracę z producentami sprzętu OEM. W ofercie Ampire można znaleźć: wyświetlacze alfanumeryczne, graficzne typu COB, COG, COF, TAB, wyświetlacze graficzne kolorowe STN i TFT oraz wyświetlacze graficzne kolorowe OLED.

Wyświetlacze LCD

Produkowane wyświetlacze LCD charakteryzują się dużą rozdzielczością i jasnością, dobrym kontrastem, krótkim czasem reakcji i wyświetlają szeroką paletę kolorów. Przykładem takiego produktu jest jeden z nowszych wyświetlaczy LCD firmy Ampire: model AM800600M.

Ma on przekątną 8,4" i rozdzielczość 800×600, a jego wymiary to: 203×145,5×8mm. Ekran jest podświetlany diodami LED i jest czytelny z kąta 75° od dołu i od góry oraz 60° z lewej i 70° z prawej.

Jest zasilany napięciem 3,3V i zużywa tylko 24,4mW, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę jego jasność sięgającą 500 cd/m². Kontrast obrazu to 600:1, a czas reakcji wynosi tylko 8ms. Wyświetlacz może pracować w temperaturze od -20 do +70°C. Sterowanie odbywa się za pomocą interfejsu RGB lub LVDS. Na wyświetlacz można nałożyć różnego rodzaju ekrany dotykowe.

Wyświetlacze UART

Tabela. Monochromatyczne graficzne wyświetlacze LCD firmy Ampire. Wiele z poniższych wyświetlaczy o danej rozdzielczości dostępnych jest w różnych rozmiarach

Ciekawą grupą produktów są wyświetlacze ze zintegrowanymi interfejsami UART/USB. Oprócz graficznego ekranu LCD mają one zamontowane układy pozwala jące na wygodne sterowanie pracą wyświetlacza. W zależności od wersji, komunikują się przez interfejsy RS232, RS485 lub USB. Tworzenie projektów w oparciu o tego typu zintegrowane wyświetlacze ma szereg zalet.

Przede wszystkim skracany jest czas potrzebny na opracowanie urządzenia. Co więcej, wszystkie modele wyposażone w tę funkcję podświetlane są diodami LED, a ponadto zdecydowana większość z nich cechuje się bardzo wysoką jasnością, wynoszącą ok. 500 cd/m².

O firmie Gamma

Firma Gamma rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku i dzisiaj jest ważnym importerem i dystrybutorem podzespołów elektronicznych na rynku polskim. W ofercie znaleźć można nowoczesne produkty renomowanych producentów, takich jak: Microchip, Rohm, RFM, Hongfa, Pulse, Geyer, Ampire, Sokymat, Digi, Power Integrations i inne.

Dzięki wieloletniej znajomości rynku i potrzeb klientów z powodzeniem wprowadza nowe produkty i najnowsze rozwiązania techniczne. Pracownicy Gammy to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, których głównym celem jest zapewnienie profesjonalnej obsługi. Dzięki temu firma prowadzi zaawansowane doradztwo techniczne w odniesieniu do oferowanych produktów. Warto dodać, że w 2005 roku firma uzyskała Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.

Gamma Sp. z o.o.
www.gamma.pl