Zasilacze impulsowe w ofercie BNS

| Prezentacje firmowe Artykuły

Zasilacze impulsowe małej mocy są przykładem produktu, który zdobywa rynek w sposób ewolucyjny. Nieustanna poprawa parametrów technicznych, coraz większa niezawodność działania, liczne układy zabezpieczające i monitorujące jakość dostarczanego napięcia powodują, że produkt ten zdobył uznanie konstruktorów i jest powszechnie stosowany w ogromnej liczbie aplikacji, również w przemyśle, elektronice medycznej, sprzęcie audio oraz radiokomunikacji.

Zasilacze impulsowe w ofercie BNS

Uniwersalność zastosowań przekłada się na szeroka ofertę tych produktów, gdyż dostawcy starają się pokryć jak największą część rynku dla wszystkich popularnych typów, dodatkowo zapewniając produkty różnych producentów po to, aby rozbudować ofertę na różne półki cenowe.

Tak jest w przypadku firmy BNS, która w ciągłej sprzedaży z magazynu ma blisko 200 różnych typów tych jednostek, pochodzących od kilku znanych na rynku producentów, takich jak Mean Well, FDS i innych.

Naszym klientom dostarczamy pełne wsparcie techniczne, szczegółową dokumentację dla wszystkich produktów i szybkie dostawy z naszego magazynu. Poniżej przedstawiamy w sposób przeglądowy przegląd naszej oferty. Po szczegółowe informacje na temat wszystkich produktów i nowości zapraszamy na naszą stronę internetową.

Automatyka i przemysł

Podstawą zasilaczy do tego obszaru zastosowań jest odporna na narażenia obudowa, często przeznaczona do montażu na szynie DIN lub chassis, duża liczba funkcji zabezpieczających, sygnalizacja stanu pracy, możliwość chwilowego przeciążania wyjścia, wielokrotne zaciski połączeniowe i podobne udogodnienia.

Zasilacze dla automatyki i przemysłu dostępne są także w odbudowach przystosowanych do montażu w chassis szafy sterowniczej. Wśród nowości znaleźć można dzisiaj produkty "wąskie" umożliwiające upakowanie na szynie wielu elementów, jednostki o wysokiej sprawności przekraczającej 90% i dużej mocy wyjściowej uzyskiwanej z jednostki objętości.

Oferowane przez BNS zasilacze tego typu dostępne są w wielu różnych wersjach pozwalających dobrać potrzebną jednostkę pod kątem odbudowy, mocy i napięć wyjściowych. Rynek zasilaczy impulsowych małej mocy rozwija się wraz z nowymi aplikacjami, czego przykładem mogą być diody LED dużej mocy w zastosowaniach oświetleniowych. Mimo że wiele uniwersalnych zasilaczy nadaje się do współpracy z tymi elementami, do ich zasilania coraz częściej tworzy się specjalizowane jednostki.

Oświetlenie LED

Zmiany następujące na rynku zasilaczy są pochodną nowych technologii, nowych osiągnięć i nowych przepisów. Światowi producenci starają się dotrzymywać kroku tym zmianom poprzez tworzenie nowych modeli. Na tworzące się nowe obszary zastosowań szybko i elastycznie reagują też dystrybutorzy, wprowadzając nowe typy do oferty.

Zasilacze dla LED to dynamicznie rozwijająca się grupa zasilaczy, które spełniają wymogi normy EN61347 w zakresie bezpieczeństwa, mają wysoki stopień ochrony IP, wysoką jakość wykonania, a specjalne funkcje ochronne i regulacyjne gwarantują dużą trwałość oświetlenia LED.

W ofercie BNS znajdują się jednostki o mocy do 60W, napięciu wyjściowym do 36V, co pozwala na zasilanie łańcuchów szeregowych diod i o prądzie limitowanym do 1,75A. Są to wersje w obudowie plastikowej do zamocowania do mebli, wersje open frame do wbudowania do oprawy oraz jednostki uniwersalne.

Zasilacze do elektroniki konsumenckiej

Ważną część oferty BNS stanową zasilacze do sprzętu konsumenckiego: komputerów, laptopów, urządzeń przenośnych, sprzętu audio-wideo i podobnych urządzeń. Są one dostępne w formie wtyczki oraz prostopadłościennej obudowy na przewodzie połączeniowym, z typowymi zakończeniami w postaci wtyków jack.

Zasilacze konsumenckie charakteryzują się wysoką trwałością, odpornością na przeciążenia i niskim poziomem emitowanych zaburzeń EM pozwalających na stosowanie ich we wszystkich obszarach, gdzie do niedawna zasilacze impulsowe nie były na rynku. Urządzenia te charakteryzują się wysoką sprawnością i znacznie lepszą mocą uzyskiwaną z jednostki objętości niż było to kilka lat temu.

BNS
www.bns.com.pl