Feryster - lider w produkcji transformatorów impulsowych i elementów indukcyjnych w Polsce

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Feryster jest obecna na rynku elektroniki od 1991 roku. Od tego czasu stała się czołowym producentem elementów indukcyjnych w Polsce, a także liczącym się producentem na rynku europejskim i światowym. Feryster specjalizuje się w produkcji transformatorów do zasilaczy impulsowych, cewek, dławików przeciwzakłóceniowych i induktorów magazynujących energię.

Feryster - lider w produkcji transformatorów impulsowych i elementów indukcyjnych w Polsce

Krótkie terminy realizacji, wersje na zamówienie, pełne wsparcie techniczne

Na rynku europejskim jest spora konkurencja dużych producentów elementów indukcyjnych. Większość z nich część swojej produkcji lokuje w Azji. Pod względem cenowym trudno jest z nimi konkurować. Jednakże firmy te oferują głównie elementy katalogowe, a wyprodukowanie jakiegokolwiek podzespołu według wymagań klienta wiąże się z ogromnymi ilościami minimalnego zamówienia, które często przekracza wieloletnie zapotrzebowanie odbiorcy.

I właśnie do takich klientów trafia ze swoją ofertą Feryster, oferując im możliwość produkcji elementów według ich dokumentacji, nawet przy zamówieniu rzędu kilku sztuk. Firma ma własne biuro konstrukcyjne, które pomaga naszym kontrahentom w optymalnym zaprojektowaniu elementów indukcyjnych zarówno pod względem parametrów elektrycznych, jak i pod względem produkcji.

Ma to znaczący wpływ na końcową cenę produktu. Klientami firmy są drobni odbiorcy indywidualni i szczególnie wymagający pod względem jakości producenci kontraktowi sektora automotive. Kolejnym atutem w funkcjonowaniu naszej firmy są krótkie czasy produkcji - staramy się zapewnić 3-tygodniowy termin realizacji zamówień.

Materiały do produkcji z certyfikatami UL

W ostatnich latach zauważalny jest znaczący wzrost świadomości klientów na temat wykonania elementów indukcyjnych zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa najnowszych norm zarówno polskich, jak i światowych.

Dlatego też nasze biuro konstrukcyjne już we wczesnej fazie projektowania pomaga naszym klientom w zaprojektowaniu elementów indukcyjnych zgodnie z wymaganiami tychże norm. Ponadto nasi klienci coraz częściej poddają swoje wyroby certyfikacji w laboratoriach UL, tym samym wymagając stosowania wyłącznie materiałów posiadających kartę UL.

Dystrybucja rdzeni Micrometals

Od 2008 roku Feryster jest oficjalnym dystrybutorem rdzeni proszkowych Arnold Powder Cores na Europę Wschodnią. Rdzenie te wykorzystywane są również do własnej produkcji elementów indukcyjnych. Od 1 marca 2012 roku Feryster stał się również oficjalnym dystrybutorem firmy Micrometals, która jest jednym z najpotężniejszych graczy na rynku rdzeni proszkowych.

Nowości w ofercie

Jedną z nowości w ofercie Ferystera są dławiki helikalne. Stosowane są one jako indukcyjności pracujące przy dużych prądach DC, sięgających nawet 200A. Cechują się bardzo łagodną charakterystyką nasycenia i stosuje się je jako dławiki wyjściowe przetwornic typu push-pull i dławiki sprzężone.

Dławiki heliakalne nawijane są miedzianym profilem o przekroju prostokątnym, charakteryzującym się niską rezystancją i stosunkowo dużą powierzchnią w porównaniu z tradycyjnym drutem okrągłym. Rozwiązanie to zdecydowanie polepsza odprowadzanie ciepła. Rdzenie oferowanych dławików helikalnych wykonane są z materiału HF (High Flux) firmy Micrometals Arnold Powder Cores, której Feryster jest oficjalnym dystrybutorem.

Materiał ten charakteryzuje się wysoką gęstością strumienia nasycenia sięgającą 1,5T oraz znacząco niższymi stratami w rdzeniu w porównaniu z innymi rdzeniami proszkowymi. Dławiki helikalne wykonywane są w różnych wersjach różniących się liczbą zwojów oraz konfiguracją: skompensowane, sprzężone i z uzwojeniami łączonymi równolegle.

Cewki helikalne w połączeniu z rdzeniami MSS dają nam możliwość budowy indukcyjności dużej mocy o bardzo małych stratach, w aplikacjach współczynnika korekcji mocy PFC. Przy użyciu rdzeni MSS i cewek helikalnych o różnej liczbie zwojów możemy wykonać transformatory do przetwornic zaporowych niskonapięciowych DC/DC o dużej wydajności prądowej o przekładniach od 1:1 do 1:9.

Feryster
www.feryster.pl

Zobacz również