Transformatory, jakich nie znacie

| Prezentacje firmowe

Firma Noratel, od 90 lat zajmuje się produkcją transformatorów, dławików i zasilaczy, a od 2005 roku także przekładników. W standardowej ofercie firmy znajdują się rozwiązania z zakresu transformatorów separacyjnych, bezpieczeństwa, toroidalnych, oświetleniowych, trójfazowych, autotransformatorów odczepowych i z płynną regulacją. Ponadto, oferujemy transformatory i inne urządzenia indukcyjne do zastosowań specjalnych, jak transformatory medyczne, górnicze, morskie, zasilacze impulsowe, dławiki filtracyjne, silnikowe i ochronne.

Transformatory, jakich nie znacie

Transformatory

Wśród transformatorów separacyjnych i bezpieczeństwa największym uznaniem cieszy się model SU i SUL o stopniu ochrony IP00, typ FR IP20 oraz modele o wyższym stopniu ochrony, IP44. Standardowe typy SU, montowane tablicowo, produkujemy w zakresie 35-3600 VA. Transformatory SUL, do 250 VA montaż na szynę, charakteryzują się dużą uniwersalnością napięć PRI i SEC.

Do typu SU i SUL możemy zaoferować metalową obudowę typu SUK. Typ FR, w obudowie o stopniu szczelności IP20 do 130 VA ma możliwość montażu na szynę. Pozostałe moce, do 400 VA przystosowane są do montażu tablicowego. Typ LF to transformator w obudowie o klasie szczelności IP44. Wyprowadzenia na przewody, po stronie PRI z wtyczką lub na kostki, przez przepusty gumowe. Moce do 1000 VA.

Większe transformatory jednofazowe, powyżej 3600 VA wykonujemy w konstrukcji 2-kolumnowej, 2LT. Oferujemy moce do 125 kVA i napięcia w zakresie 115 -1000 V po stronie pierwotnej i wtórnej. Stosowane są jako wolnostojące, w obudowie IP23 lub do zabudowy w szafach. Spośród transformatorów bezpieczeństwa polecamy również model RDS, w modułowej obudowie o stopniu ochrony IP20, do montażu na szynę T-35.

Ma separowane, izolowane uzwojenia, zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem. Transformatory toroidalne i przekładniki produkujemy z użyciem rdzeni własnej produkcji, z różnych rodzajów blach transformatorowych, w zależności od wymagań konstrukcji.

W naszej ofercie standardowej znajdują się przekładniki prądowe i napięciowe, w klasach dokładności od 0,2 s do 3, o zakresach prądowych od 15 A do 8000 A i współczynniku bezpieczeństwa FS5 lub FS10, wykonane zgodnie z normą EN 60044-1 i EN 60044-2.

Wersje 3-fazowe

W programie standardowym mamy także transformatory oraz dławiki 3-fazowe. Wykonujemy je z uzwojeniami miedzianymi, na życzenie klienta stosujemy drut lub folię aluminiową. W zakładzie w Dobrej posiadamy zespoły cięcia blach umożliwiające przygotowanie blach do rdzeni 3-fazowych.

Na rynku polskim najczęściej sprzedajemy dławiki ochronne do układów kompensacji mocy biernej z 7- lub 14% współczynnikiem tłumienia oraz dławiki kompensacyjne stosowane w układach kompensacji mocy biernej pojemnościowej.

Zastosowania specjalne

Spośród modeli o szczególnym przeznaczeniu, w ofercie standardowej mamy transformatory medyczne 2LTM i urządzenia medyczne typu IMED. Typ 2LTM występuje jako model do zabudowy w szafach medycznych lub jako osobne urządzenie w obudowie IP23. IMED jest osobnym urządzeniem do zasilania wymagającego sprzętu w pomieszczeniach medycznych.

Noratel posiada bogaty wybór autotransformatorów odczepowych, w obudowie lub w wersji IP00, jak również autotransformatorów z płynną regulacją 1- i 3-fazowych oraz zasilaczy. W ofercie posiadamy zasilacze indukcyjne oraz impulsowe, z montażem tablicowym i na szynę T-35, o napięciu stabilizowanym lub nie.

Program standardowy stanowi około 30% naszej produkcji a w pozostałych 70% spełniamy najśmielsze oczekiwania klientów poszukujących doświadczenia, kompetencji i elastyczności. Zapraszamy do współpracy!

Noratel
www.noratel.pl

Zobacz również