Nowa seria diod firmy Ledtech do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego

| Prezentacje firmowe Artykuły

Technologia LED z każdym rokiem zdobywa coraz większy udział w rynku, wypierając tradycyjne żarówki. Spowodowane jest to rosnącymi cenami energii - oświetlenie LED pozwala zaoszczędzić do 90% energii elektrycznej, coraz lepszymi parametrami osiąganymi przez diody oraz znacznie dłuższym czasem życia LED w stosunku do typowych żarówek.

Nowa seria diod firmy Ledtech do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego

Na rynku dostępne są różnego rodzaju białe diody LED, a producenci prześcigają się w oferowaniu wersji o coraz lepszych parametrach optycznych, zamykanych w coraz mniejszych obudowach. Wśród producentów diod mocy LED na uwagę zasługuje firma Ledtech, której produkty oferowane są na polskim rynku przez Elhurt.

Dynamiczny rozwój technologii produkcji białych diod LED zapoczątkował lawinę gotowych rozwiązań oświetleniowych. Dawne typy świetlówek lub żarówek zastępowane są nowymi wersjami, w których zastosowano technologię LED. Do takich aplikacji firma Ledtech wypuszcza nową serię diod LED przeznaczonych do tego typu rozwiązań.

Są to diody serii LT1EL3 o niewielkim rozmiarze 3,0×2,0 mm oraz LT5KL3 w standardowej obudowie PLCC2 i PLCC4. Znajdują one również zastosowanie w podświetleniu LED, paskach ledowych, a także zewnętrznym oświetleniu samochodowym. W przypadku aplikacji będących zamiennikami tradycyjnych źródeł światła z wykorzystaniem diod LED dużej mocy, najczęściej stosuje się diody jednowatowe.

Zwykle czynnikami determinującymi wybór odpowiedniej diody do projektu jest wydajność świetlna, możliwość dokładnej selekcji barwy, czas życia oraz niezmienność parametrów w czasie. Stąd w ofercie Ledtech znajduje się cała gama wersji różniących się binami barwy i wydajności świetlnej. Na chwilę obecną diody mocy LED znajdują zastosowania w instalacjach oświetlenia architektonicznego, przemyśle motoryzacyjnym oraz do realizacji przenośnych źródeł światła.

W ostatnim czasie pojawiają się pierwsze kompleksowe instalacje oświetlenia ulicznego oraz parkingów. Przewiduje się, że w wyniku dalszego podnoszenia efektywności diod mocy LED znajdą one zastosowanie w oświetleniu powierzchni mieszkalnych oraz dużych powierzchni użytkowych. W tym przypadku firma Ledtech proponuje diody o mocy 1 W-12 W.

Dla koloru białego i mocy 1 W osiągana wydajność to typowo 110 lumenów przy kącie emisji 130 stopni. Diody te są również stosowane w żarówkach LED, przenośnych źródłach światła oraz oświetleniu architektonicznym. Poza kolorem białym dostępne są również diody czerwone, żółte, zielone i niebieskie, a także rozwiązania RGB.

Diody te cieszą się ogromnym powodzeniem w wielu aplikacjach, ponieważ klienci mogą w bardzo elastyczny sposób projektować swoje urządzenie, uzyskując znacznie więcej światła przy niższych kosztach i mniejszej powierzchni potrzebnej na położenie diody.

Poza pojedynczymi diodami LED dostępne są również moduły ledowe składające się z kilku-kilkunastu diod zamontowanych na płytce drukowanej z laminatu z rdzeniem aluminiowym, będące gotowym rozwiązaniem, które wystarczy już tylko zamknąć w odpowiedniej obudowie. Moduł taki jest kompletnym rozwiązaniem, które wymaga uzupełnienia o soczewkę lub zamocowania w oprawie lub odbłyśniku.

Ponadto dostępne są również gotowe paski ledowe na podłożu sztywnym lub giętkim. Na życzenie klienta firma oferuje również rozwiązania indywidualne dostosowane do potrzeb danej aplikacji. Więcej informacji oraz próbki powyższych diod LED można otrzymać, kontaktując się z dystrybutorem Ledtecha w Polsce - firmą Elhurt.

Elhurt
www.elhurt.com.pl