Zasilacze do oświetlenia LED i nie tylko

| Prezentacje firmowe

Firma Elplast jest krajowym producentem zasilaczy impulsowych, przetwornic i zasilaczy LED z ponad 20-letnim stażem w branży elektronicznej. Firma posiada w swojej ofercie wiele różnorodnych produktów, od zasilaczy małej mocy do elektroniki powszechnego użytku, do kilkusetwatowych jednostek dla przemysłu.

Zasilacze do oświetlenia LED i nie tylko

Wśród naszych standardowych produktów znajduje się kilka grup zasilaczy impulsowych:

  • USPS - zasilacze typu Open Frame (bez obudowy),
  • IZSI, IZSA, IZSM - jednostki w obudowie aluminiowej lub plastikowej do montażu na szynie TH35,
  • IZK - zasilacze w standardowej obudowie metalowej przeznaczone do stosowania w kasetach 19" Eurocard 3U,
  • IZM i IPM - niskoprofilowe moduły zasilające do wlutowania w płytkę drukowaną w obudowie z ABS zalewane zalewą chemoutwardzalną lub moduły otwarte zabezpieczane środkiem zabezpieczającym przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych,
  • miniaturowe przetwornice DC/DC PS1-A i SPS-100 o maksymalnej mocy wyjściowej do 3 W w postaci modułów w obudowie z ABS zalewane zalewą chemoutwardzalną przeznaczone do bezpośredniego montażu na płytce drukowanej.

Dopasowując ofertę do zapotrzebowania rynku, przygotowaliśmy również szereg zasilaczy do zasilania diod LED, od prostych, w których prąd zasilania LED ustawiony jest na stałe, po rozbudowane układowo zasilacze z wbudowanymi sterownikami, które umożliwiają regulację jasności świecenia za pomocą zewnętrznego potencjometru, automatyczną regulację jasności świecenia w zależności od wymaganej w oświetlonym pomieszczeniu oraz mające możliwość sterowania jasności świecenia przez zewnętrzny układ sterujący.

Wszystkie nasze zasilacze są projektowane i konstruowane przez naszych doświadczonych konstruktorów. Specjalizujemy się w realizacji nietypowych rozwiązań, projektując i produkując zasilacze dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta o specyficznych wymaganiach konstrukcyjnych oraz niestandardowych wymiarach.

Na szczególną uwagę zasługuje zasilacz USPS 106WN o maksymalnej mocy wyjściowej 15 W z wysokim napięciem zasilania w zakresie 400 V-600 VAC lub 400 V-800 VDC. Zasilacze tej serii mają w każdym kanale wyjściowym końcowe bloki stabilizacji liniowej na LDVR. Mogą być wykorzystane w nietypowych urządzeniach zasilanych wysokim napięciem (np. zasilanie układów pośrednich w falownikach).

Interesującym rozwiązaniem jest również przetwornica IPSZ 150-48/230, która może być zasilana napięciem 48 VDC, typowym w telekomunikacji. Warte zainteresowania są też przemysłowe kontrolki LED serii LCS-20/U - kontrolki uniwersalne na napięcie 24-230 V AC lub DC, bez przełączania. Zastosowane diody LED firmy Kingbright zapewniają wysoką jasność i żywotność.

Nasze wyroby wykonywane są z wykorzystaniem automatycznego montażu SMT oraz technologią przewlekaną. Są montowane na bazie nowoczesnych podzespołów od sprawdzonych producentów i dostawców. Technologia produkcji spełnia najwyższe standardy jakości co dowodzi certyfikat systemu jakości ISO 9001, który potwierdza, że firma stosuje system Zarządzania Jakością i spełnia wymagania normy ISO 9001:2009 od 2003 r.

Maria Kaźmirczak
Elplast

www.elplast.pl