Po przełączniki przyjdź do Elpromy!

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Elproma Elektronika jest obecna na rynku od 1992 roku. Naszym klientom oferujemy wysokiej jakości podzespoły elektroniczne wytwarzane w Europie, USA i w Azji. Elproma już blisko 15 lat jest głównym dostawcą przełączników i złączy na rynku polskim, a od 5 lat producentem urządzeń do bezprzewodowej transmisji danych GPRS/GSM.

Po przełączniki przyjdź do Elpromy!

Posiadamy szeroką i kompleksową ofertę, pozwalającą swobodnie dopasować wybrane elementy do potrzeb projektu, oszczędzając tym samym licznych kłopotów z adaptowaniem rozwiązań do tego, co oferuje rynek podzespołów azjatyckich w Polsce.

Mikroprzyciskis

Coraz większą popularnością wśród polskich producentów cieszą się mikroprzyciski podświetlane diodami LED. Właśnie w tej gałęzi podzespołów bardzo ciekawą ofertę prezentuje duńska firma MEC, której Elproma jest jedynym dostawcą na rynku polskim.

Seria podzespołów Illumec to nowej generacji przyciski dostępne w wielu kolorach podświetlenia LED: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim oraz w wersji dwukolorowej.

Dzięki nowej dwukolorowej diodzie LED inżynierowie mają większe możliwości, aby stworzyć przyjazne i wysoce zintegrowane panele przednie urządzeń elektronicznych. Seria Multimec 5E i 5G to nowa generacja istniejącej do tej pory serii przycisków 3A, 3C, 3E, 3F, 4A i 4F.

Przyciski Multimec tak samo jak cała rodzina elementów produkowanych przez MEC, są dostępne w wersji do montażu przewlekanego jak i SMD. Są niezwykle trwałe, charakteryzują się stopniem ochrony IP67, a ich żywotność to aż 10 mln cykli!

Szeroka gama kolorów, a także wysoka różnorodność kształtów klawiszy, dają konstruktorom i projektantom możliwość wykonania niezwykle estetycznego interfejsu użytkownika oraz atrakcyjnej obudowy, co zresztą coraz częściej staje się kluczowe w projekcie. Przy wykorzystaniu elementów firmy MEC jedynym ograniczeniem dla konstruktorów jest tylko wyobraźnia.

Na szczególną uwagę zasługuje nowa wersja kwadratowych klawiszy z serii 1K, 1KB, 1KC o wielkości 14,3×14,3 mm, które mogą być stosowane razem z ramką na panelu przednim. Dla przełączników podświetlanych firma MEC stworzyła specjalną linię kapturków transparentnych lub wykonanych z matowego białego materiału.

Oprócz możliwości doboru wysokości klawisza, MEC oferuje również możliwość wykonania legend. W ostatnim czasie firma MEC wprowadziła nowe rozwiązanie dodatkowego uszczelnienia przełącznika. Rozwiązanie doskonale nadaje się do aplikacji, gdzie występują trudne warunki środowiskowe.

Cały przełącznik pokryty jest gumową nakładką, co daje możliwość dodatkowej ochrony. Element przeznaczony jest do zastosowań zewnętrznych, jest odporny na kurz i wilgoć.

Moduły sterujące

Za ciekawe od strony funkcjonalności rozwiązaniami w grupie przycisków MEC mogą być gotowe moduły Navimec oraz Controlmec, służące do sterowania urządzeniami. Moduł Navimec składa się z 5 przełączników i klawiszy dostępnych w dowolnej konfiguracji kolorystycznej, w tym także w wersji podświetlanej, co tworzy wysoce estetyczny wygląd.

Dla projektantów i konstruktorów otwiera to nowe i wcześniej niewyobrażalne możliwości. Linia produktów Navimec spełnia funkcję joysticka, służącego do nawigacji w górę-dół, prawolewo, a także oferuje funkcję "centrum" używaną głównie jako klawisz Enter.

Z kolei Controlmec to nowa wersja modułu będącego rozszerzeniem systemu Navimec, przeznaczona do zastosowań zewnętrznych. Atutem tego modułu jest jego wodo- i pyłoszczelność, co tworzy go bardzo atrakcyjnym w szerokiej gamie zastosowań.

Zaawansowana technika uszczelnienia wykorzystywana jest w celu zapewnienia maksymalnej niezawodności, nawet w najbardziej wymagających aplikacjach. Produkty firmy MEC dzięki swojej jakości i różnorodności zapewniają nieograniczone pole manewru dla inżynierów. Wszystkie przełączniki mają budowę modułową i zostały zaprojektowane tak, aby móc je dopasować do różnego rodzaju aplikacji.

Przyciski pod folię

Obecnie firma MEC wypuściła nową serię nakładek 1GAS/1GCS przeznaczonych do montażu pod folią. W porównaniu do standardowych paneli membranowych zapewniają one niezwykle wytrzymałe i ekonomiczne od strony kosztów rozwiązanie. Przyciski te charakteryzują się zwiększoną niezawodnością, zwiększoną trwałością produktów oraz ze względu na większą powierzchnię klawisza i zapewniają lepsze czucie dotyku.

Nowe kapturki występują w 9. standardowych wersjach kolorystycznych: niebieski, zielony, żółty, biały, czerwony, czarny, przezroczysty i matowy biały, które to mogą zapewnić doskonałe oświetlenie. Na koniec warto wspomnieć, że firma MEC wprowadził również na rynek przycisk zoptymalizowane do pracy pod folią, z możliwością podświetlenia aż czterema diodami LED montowanymi bezpośrednio na płytce PCB.

Ze względu na dużą powierzchnię kapsułki, a co za tym idzie dużą powierzchnię nacisku, idealnie nadaje się do urządzeń, w których klawiatura foliowa jest bardzo często używana. Kapturki mają regulowaną wysokość pomiędzy 17,5-22,5 mm. Dzięki temu przyciski Folimec stanowią świetną alternatywę dla klawiatur membranowych.

Elproma
www.elproma.com.pl

Zobacz również