Zestaw multimetrów bezprzewodowych CNX 3000

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Fluke wprowadziła na rynek nowy zestaw przenośnych przyrządów pomiarowych wyposażonych w opcję komunikacji bezprzewodowej. Centralnym elementem zestawu jest multimetr, do którego można podłączyć do trzech urządzeń pomiarowych i wyświetlać na nim pomiary ze wszystkich elementów z odległości do 20 metrów.

Zestaw multimetrów bezprzewodowych CNX 3000

Zestaw CNX 3000 składa się z multimetru, miernika ze standardowymi cęgami umożliwiającego pomiary prądu zmiennego, woltomierza, miernika temperatury oraz miernika prądu zmiennego o dużej wartości z elastycznym elementem pomiarowym z cewką Rogowskiego. Każdy element zestawu ma wbudowany własny wyświetlacz, pamięć pozwalającą przechowywać wyniki i może realizować pomiary autonomicznie.

Niemniej po połączeniu łączem bezprzewodowym z centralną jednostką multimetru elementy te mogą być obsługiwane i konfigurowane zdalnie i mogą wyświetlać wyniki na wspólnym ekranie. Na głównym wyświetlaczu odczytuje się pomiar główny z multimetru lub pomiary z trzech modułów jednocześnie.

Istnieje również możliwość wyodrębnienia sporadycznych zdarzeń lub zapisu wahań sygnału bez konieczności kontroli na miejscu, za pomocą funkcji dziennika modułów. CNX 3000 ma możliwość zapisu do 65 000 zestawów odczytów (wartości minimalne, maksymalne i średnie) lub sesji wielokrotnego rejestrowania dzięki funkcji zapisu.

Użytkownik jest w stanie podglądać na ekranie do czterech pomiarów (DMM i 3 moduły) w jednym miejscu, w tym samym czasie lub przeglądać na komputerze do 10 odczytów jednocześnie, aby mieć całościowy pogląd sytuacji. Moduły dostępne są osobno lub jako części zestawów CNX.

Elementy zestawu

Multimetr ma wyświetlacz o maksymalnym wskazaniu 6000 i pracuje w pięciu zakresach pomiarowych dla napięć stałych i zmiennych od 600 mV do 1000 V z dobrą dokładnością ±(0,09% + 2 cyfry) i automatyczną zmianą. Przyrząd mierzy też prąd do 400mA, rezystancję w 6 zakresach od 600 Ω do 50 MΩ z funkcją ciągłości i testem diod, pojemność (4 zakresy od 1 nF) i częstotliwość do 100 kHz.

Miernik zasilany jest 3 bateriami R6, ma wymiary 93×48×207 mm i waży 488 g z bateriami. Drugim elementem zestawu jest woltomierz napięcia przemiennego z wyświetlaczem LCD 3,5 cyfry wykonujący 4 pomiary na sekundę. Pracuje w 4 zakresach od 6 V do 1000V i mierzy z dokładnością 1%. Jest zasilany dwoma bateriami R6 starczającymi na 400 godzin pomiarów.

Trzeci element to cęgowy miernik prądu przemiennego z wyświetlaczem 3,5 cyfry (maks. wskazanie 4000). Przyrząd mierzy prąd od 0,5 do 400 A w paśmie 10 Hz-100 Hz z dokładnością 2-2,5%. Dodatkowo możliwy jest pomiar prądu rozruchowego do 1 kA i współczynnika kształtu dla przebiegów odkształconych Kolejny element to miernik prądu przemiennego z elastyczną sondą pomiarową w postaci cewki Rogowskiego.

Realizuje pomiary od 0,5 do 2500 A z dokładnością 3% i ma wyświetlacz 3,5 cyfry. Ostatni element wchodzący w skład zestawu to miernik temperatury z sondą termoparową typu K.

Wyposażony jest w wyświetlacz 3,5 cyfry i realizuje pomiary od -200°C do 1372°C z rozdzielczością 0,1° i dokładnością 0,5%. Zestaw przyrządów ukierunkowany jest na prace instalacyjne i serwisowe. Możliwość bezprzewodowej transmisji zapewnia wysokie bezpieczeństwo i komfort wykonywania pomiarów.

Tespol
www.tespol.com.pl