Piece lutownicze na każdą okazję

| Prezentacje firmowe Artykuły

PAKT Electronics obchodzi w tym roku pięciolecie działalności. Nieustannie realizując swoje generalne założenie, PAKT Electronics proponuje klientom solidne i sprawdzone produkty, dotychczas nieznane na polskim rynku. Ciągle poszerzana oferta materiałów i urządzeń technologicznych do produkcji elektronicznej obejmuje między innymi bogatą kolekcję pieców lutowniczych SMT.

Piece lutownicze na każdą okazję

Do produkcji prototypowej i małych serii przeznaczona jest linia EuroFlow, obejmująca trójstrefowe, nastołowe piece lutownicze o długości tunelu grzewczego 600-200 mm i strefa chłodzenia 300 lub 600 mm. W serii tej zastosowano kombinację dwóch znanych sposobów ogrzewania - promieniowania podczerwonego z dołu i z góry oraz wymuszonej konwekcji.

Dzięki temu przy niewielkich wymiarach możliwe jest uzyskanie zadowalających wyników nawet dla płytek wielowarstwowych. Piece wyposażono w transport siatkowy o szerokości zależnie od modelu od 250 do 450 mm. Sterowanie piecem realizowane jest z zewnętrznego komputera i obejmuje m.in. możliwość modelowania profili poprzez podłączane do gniazd w piecu termopary.

Do średnich serii odpowiednim rozwiązaniem jest piec lutowniczy EP-500. Tunel grzejny ma długość 1745 mm i jest podzielony na pięć niezależnie sterowanych stref z wymuszoną konwekcją. Tunel grzejny wykonano w całości ze stali nierdzewnej. Strefa chłodzenia jest odseparowana od części grzewczej i ma kontrolowaną przez sterownik wydajną turbinę. Transporter siatkowy pozwala na obsługę płytek do szerokości 300 mm. Piec charakteryzuje się niskim zużyciem energii i niewielką jak na możliwości masą (500 kg). Na życzenie piec może być wyposażony w transporter brzegowy i interfejs SMEMA.

Rozwiązania wydajne i wielkoskalowe

Pod symbolem KWA 1225 Super EP kryje się atrakcyjna seria czterech modeli wydajnych linii 7-, 8-, 10- i 12-strefowych oraz ich odpowiedników wyposażonych w instalację osłony azotowej. Mają one transport siatkowy i regulowany automatycznie transport brzegowy, niezależne sterowanie temperaturą w każdej strefie z rozdziałem góra-dół, zasilacz bezprzerwowy dla układów sterowania i transportu, wysokowydajne turbiny dla uzyskania równomiernego rozkładu temperatur w strefie, specjalną konstrukcję ograniczającą interferencje powietrza między strefami i dwie izolowane strefy chłodzenia.

Na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja stref chłodzenia. W odróżnieniu od powszechnie stosowanych instalacji chłodzących z tzw. wodą lodową, wysoką efektywność schładzania zapewniono tu poprzez odpowiednie dozowanie zimnego i osuszonego powietrza bezpośrednio do komory chłodzenia.

Powietrze o temperaturze poniżej 10°C dostarczane jest z zewnętrznej chłodziarki. Taka technologia uwalnia konstrukcję pieca od kłopotliwych w utrzymaniu wymienników ciepła i redukuje ryzyko kondensacji oparów topnika. Piece tej serii, wyposażone w osłonę gazu obojętnego, mają wbudowany analizator tlenu, dzięki czemu atmosfera wewnątrz pieca jest kontrolowana na bieżąco, co powoduje znaczne obniżenie zużycia azotu.

Szeroka oferta

PAKT Electronics oferuje także pozostałe elementy do budowy automatycznych linii SMT - poczynając od stacji załadowczych poprzez drukarki pasty, automaty montażowe, transportery międzymaszynowe, bufory, wspomniane już piece lutownicze, systemy inspekcji wizyjnej, na stacjach odbiorczych kończąc.

Wśród urządzeń technologicznych warto wymienić też automatyczne myjki natryskowe, szafy MSD oraz pochłaniacze oparów lutowniczych. Bogaty wybór mebli przemysłowych, pojemników i magazynków transportowych, elementów ochrony antyelektrostatycznej, narzędzi, odzieży zawodowej i obuwia stanowi istotne uzupełnienie oferty handlowej, ale PAKT Electronics to także wiedza i doświadczenie, z których zawsze warto skorzystać.

PAKT Electronics
www.paktel.pl

Zobacz również