Technosystem - usługi EMS dla każdego producenta elektroniki

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Technosystem powstała w wyniku zapotrzebowania na małoseryjną kompleksową produkcję elektroniki pomiarowej. Założyciel firmy, Wojciech Niedźwiedź, pracując na Politechnice Warszawskiej przy projektach związanych z nowymi technologiami połączeń elektronicznych, nawiązał współpracę z firmami, które wdrażały wówczas technologię bezołowiowych stopów lutowniczych i wiążące się z nimi problemy. Wówczas to właśnie nawiązała się współpraca z podwarszawską firmą, która poszukiwała niedrogich rozwiązań w montażu elektroniki pomiarowej.

Technosystem - usługi EMS dla każdego producenta elektroniki

Głównym problem i założeniem był szybki i niezawodny montaż bardzo drogich układów elektronicznych w ilościach prototypowych. Po kilku zrealizowanych projektach okazało się, że jest duże zapotrzebowanie na podobne w wielu firmach czy instytucjach. To był czas, by zacząć działać pod własnym szyldem.

Początki były trudne jak w każdej początkującej firmie, jednak dużym plusem były nabyte umiejętności i zdobyte kontakty w prowadzeniu wieloletnich badań nad niezawodnością połączeń lutowanych, co dało nam solidną podstawę w procesie montażu elementów elektronicznych. Wówczas była znana głównie w środowisku firm i instytutów naukowych potrzebujących specyficznej i małoseryjnej elektroniki.

Obecnie firma Technosystem rozszerzyła swoją działalność. Celujemy w dwa typy - w wysoką i skomplikowaną technologię oraz w wielkoseryjną produkcję elektroniki tzw. masowej.

Dzięki obszernej wiedzy z zakresu elektroniki zapewniamy klientom dostarczenie zmontowanego urządzenia zgodnie z wytycznymi technologicznymi. Pomagamy także w doborze podstawowych elementów elektronicznych lub alternatywnych rozwiązań dla danego projektu.

Obwody drukowane

Podstawą dobrze zmontowanego układu jest obwód drukowany. Dostarczamy obwody drukowane na laminatach Rogers, sztywno-giętkich oraz standardowych FR4 od 1 do 24 warstw, ścieżki układów 3/3 mils wraz z przelotkami zagrzebanymi. Oprócz standardowych powłok ochronnych typu HAL czy immersyjnych, oferujemy powłoki złota galwanicznego stosowanego głównie na złącza krawędziowe o grubości warstwy 0,76 μm.

Terminy wykonania PCB są atrakcyjne, bo już od 48 h w przypadku małych serii i skomplikowanych obwodów. Standardem już jest termin 6-9 dni dla produkcji seryjnej, przez co przyciągamy naszych klientów, którzy nie muszą wówczas płacić za montaż ekspresowy, jeżeli nie korzystają z naszych usług montażowych.

Park maszynowy

Montaż elektroniczny jest oparty na renomowanych urządzeniach takich firm jak Assembleon, Mechatronika, Ekra, Ersa, Motoprint. Dzięki własnemu parkowi maszyn oferujemy montaż automatyczny SMD, od RC 0201, uBGA do BGA, QFN i rastrze 0,4 mm. Zdolność montażowa wynosi około 3 mln komponentów miesięcznie.

Przez różnorodność elementów montowanych na jednym obwodzie drukowanym (w czym się specjalizujemy) zainwestowaliśmy w dodatkowe podajniki do maszyn pick & place, przez co jesteśmy w stanie zmontować niemal każde zestawienie elementów. Standardowy termin montażu jest uzależniony od obłożenia, jednak średnio jest to około 5-7 dni roboczych. Wykonujemy także montaż prototypowy ekspresowy - już od kilku godzin od dostarczenia elementów.

Własny magazyn elementów

Na życzenie klienta kompletujemy elementy niezbędne do danej produkcji od sprawdzonych dystrybutorów.

O kompleksowej usłudze przekonaliśmy już wielu stałych klientów. Na nasze barki spada odpowiedzialność za skompletowanie elementów, dotrzymanie terminów. Dzięki rosnącym zamówieniom uzyskujemy lepsze ceny zakupu, przez co naszym klientom możemy zaproponować niższe ceny sprzedaży.

Oferujemy szybkie terminy oraz atrakcyjne ceny. Mimo szerokiej oferty dystrybutorów komponentów elektronicznych, niekiedy czas oczekiwania na dany element jest zbyt długi lub jest on dostępny tylko i wyłącznie w pełnych opakowaniach. Proponujemy wyszukiwanie elementów o długim czasie dostawy lub niedostępnych na otwartym rynku.

Jakość i niezawodność

Posiadamy możliwość przeprowadzenia testów wytrzymałościowych niezawodności urządzeń elektronicznych i elektromechanicznych - testy klimatyczne w komorach szoków termicznych.

TechnoSystem
www.technosystem.com.pl