UEI - Urządzenia Elektroniczne Import

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma UEI jest aktywna na rynku polskim od kilkudziesięciu lat. Na początku jako przedstawicielstwo UEI GmbH, a następnie jako niezależny podmiot "UEI Urządzenia Elektroniczne Import" z siedzibą w Warszawie. Od początku istnienia UEI jest przedstawicielem wielu czołowych firm zagranicznych - producentów profesjonalnego sprzętu pomiarowego i testowego np.: systemów i aparatury EMC, wzmacniaczy, anten, mierników pola, mierników mocy itp.

UEI - Urządzenia Elektroniczne Import

Naszymi klientami są renomowane instytuty badawcze oraz małe i duże firmy produkcyjne i pomiarowe. Współpracujemy z klientami już od wstępnych etapów projektu, doradzamy wybór najbardziej optymalnej aparatury oraz zajmujemy się instalacją i szkoleniami. Dostarczamy sprzęt w ramach programów finansowanych z funduszy unijnych. Współpraca z wieloma instytucjami naukowymi, wojskowymi oraz administracji centralnej, a także klientami indywidualnymi trwa wiele lat i świadczy niezbicie o jakości naszej oferty.

Reprezentując renomowane firmy o zasięgu światowym, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom nie tylko nasze doświadczenie, ale także doświadczenie firm współpracujących z nami:

AR to producent sprzętu pomiarowego z 40-letnim doświadczeniem w zakresie aparatury EMC mikrofalowej i pomiarowej. Najbardziej znany jest z produkowanych wzmacniaczy mocy do 40 GHz, które od lat wyznaczają kierunki rozwoju tej branży. W ostatnich latach AR stworzył technologię Multi- Star, która umożliwia jednoczesny pomiar na wielu częstotliwościach. Dzięki temu pomiary są znacznie dokładniejsze i szybsze. W tej technologii dostępne są obecnie: odbiornik pomiarowy DER2018 mierzący w czasie rzeczywistym, system do szybkiej kalibracji komór badawczych oraz analizator pola, który wykorzystując tradycyjne sondy pola, potrafi zmierzyć kształt impulsu. W swojej ofercie AR ma także anteny pomiarowe, statywy, pełne systemy pomiarowe wg określonych norm. Jeden z działów AR Modular zajmuje się wyłącznie wzmacniaczami modułowymi do zastosowań w telekomunikacji, wojsku itp.

EMscan jest światowym liderem w produkcji i badaniach nad skanerami do pomiaru szybkich pól magnetycznych. Dzięki unikalnej technologii firma stworzyła wielosensorowe (macierz sensorów) skanery pola bliskiego. Umożliwia to szybkie i tanie znalezienie częstotliwości i dokładnego miejsca szkodliwego promieniowania budowanego urządzenia.

Wyniki otrzymuje się w czasie rzeczywistym, co daje możliwość śledzenia dynamiki układu oraz pomiaru wpływu zaburzeń. Skaner EHX idealnie nadaje się do wstępnych weryfikacji zgodności z EMC projektowanego urządzenia. RFX jest skanerem wyznaczającym charakterystyki anten. Wszystkie badania można wykonać na stole laboratoryjnym, a urządzenia pracują w czasie rzeczywistym. Pomiary przeprowadzane są bez konieczności używania komór pomiarowych. Na Warsztatach EMC zaprezentujemy oba rodzaje skanerów.

ZES Zimmer jest dostawcą mierników mocy ze sprawdzaniem generowanych wyższych składowych (harmonicznych i flikerów).

Schloeder to niemiecki producent sprzętu pomiarowo-kontrolnego przeznaczonego do badań kompatybilności EMC, głównie w zakresie odporności na zaburzenia przewodzone.

AE Techron jest wytwórcą modułowych wzmacniaczy mocy i systemów zasilających na niskich częstotliwościach m.in. dla wojska i służb specjalnych.

Gerac jest producentem akceleratorów, systemów kamuflażu dla lotnictwa i służb specjalnych oraz czujników promieniowania elektromagnetycznego i aparatury do pomiarów oświetlenia.

Eastern Optx - producent światłowodowego sprzętu pomiarowego do pomiaru w technologii opóźnienia linii. Sprzęt wykorzystywany jest w telekomunikacji oraz w pomiarach radarów.

Zapraszamy do naszego stoiska na konferencji KKRRiT oraz na Warsztatach EMC (Wrocław 10-14.06.2013 r.).

Marek Synowiec
UEI

www.uei.com.pl

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie