Sprzęt sieciowy Lantech dla przemysłu

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Gamma została oficjalnym dystrybutorem wiodącego producenta przemysłowej klasy urządzeń komunikacyjnych IP, tajwańskiej firmy Lantech. Nawiązanie współpracy między firmami ma na celu zaoferowanie na polskim rynku uznanych na świecie, bezpiecznych oraz wydajnych urządzeń do zastosowań w szerokim zakresie aplikacji komercyjnych oraz przemysłowych.

Sprzęt sieciowy Lantech dla przemysłu

Dzięki doświadczeniu w tworzeniu produktów sieciowych IP firma Lantech dostarcza wiodące rozwiązania urządzeń sieciowych IP do rozwiązań takich jak m.in.:

  • automatyka budowlana i przemysłowa,
  • infrastruktura dostawców telekomunikacyjnych,
  • aplikacje monitoringu i utrzymania bezpieczeństwa,
  • instalacje w przemyśle wydobywczym - naftowym i górniczym wymagającym spełnienia norm UL C1D2,
  • urządzenia energetyczne wymagające zgodności z normą EN61850-3 dotyczącej interferencji elektromagnetycznych i radiowych na urządzenia sieciowe,
  • systemy sterowania i automatyki w transporcie publicznym i przemysłowym dzięki m.in. spełnieniu normy EN 50155 dla aplikacji taboru kolejowego,
  • aplikacje morskie, dzięki spełnieniu rygorystycznych wymagań normy DNV dla urządzeń pracujących na pokładach statków oraz platform wydobywczych.
  • aplikacje smart grid.

Rys. 1. Przemysłowy zarządzalny switch IES-2216C 16x10/100TX + 2x10/100/1000T/Dual Speed SFP Combo z technologią Pro-Ring

Lantech koncentruje się na dostarczaniu bogatych w funkcje, wysokiej jakości rozwiązań sieciowych z doskonałą obsługą i wsparciem technicznym. Urządzenia tego producenta mają m.in. zintegrowaną autorską i opatentowaną technologię Pro-Ring, będącą protokołem automatycznej rekonfiguracji umożliwiającym błyskawiczne odnalezienie poprawnej trasy połączenia między urządzeniami sieciowymi w topologii pierścienia zerwanego na skutek np. awarii urządzenia lub kabla.

Dzięki tej technologii odnalezienie prawidłowej trasy trwa poniżej 10 ms w sieciach składających się z maksymalnie 250 podłączonych switchy firmy Lantech. Co więcej, ulepszona technologia Pro-Ring II eliminuje konieczność ustawienia urządzenia typu Ring Master, oferując kompleksowe redundantne architektury. Ma to kluczowe znaczenie dla aplikacji typu m.in. Data Center, gdzie dłuższy czas braku dostępu do usług jest bardzo niepożądany i wiąże się z wysokimi stratami.

Z kolei narzędzie Lantech-View typu klient-serwer umożliwia monitorowanie i konfigurowanie wielu przełączników firmy Lantech w jednym czasie, a dodatkowo umożliwia zdalny backup konfiguracji switchy z całej sieci i jednoczesne uaktualnienie oprogramowania wewnętrznego firmware'u.

Jednym z zastosowań urządzeń firm Lantech jest automatyka przemysłowa wymagająca pełnej redundancji i dostępu w czasie rzeczywistym przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 356 dni w roku. Automatyczne linie produkcyjne wymagają dokładności i niezawodności, gdyż jakakolwiek przerwa w pracy oznacza pokaźne straty. Dzięki zastosowaniu zarządzalnych przełączników IES-3408GSFP oraz serwera portów RS-232/422/485 IDS-2102 możliwym staje się zaprojektowanie niezawodnej infrastruktury sieciowej dla obsługi urządzeń automatyki przemysłowej z czasem automatycznej rekonfiguracji poniżej 20ms w razie nastąpienia awarii.

Przegląd oferty

Rys. 2. Zautomatyzowana linia produkcyjna

Oferta firmy Lantech obejmuje przede wszystkim m.in. niezarządzalne switche IP typu "entry level", zarządzalne switche przemysłowe Ethernet, centralnie zarządzalne switche Ethernet, kontrolery optyczne Fiber, media-konwertery sieci Ethernet na Fiber oraz urządzenia PoE - Power over Ethernet.

Jednym z popularnych modeli firmy Lantech dysponującym zaawansowanymi możliwościami jest przemysłowy zarządzalny redundantny switch IES-2216C w architekturze Back-plane o przepustowości do 7,2 Gbps (rys. 1), który spełnia wymagania norm UL C1D2 oraz DNV, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany w wymagających aplikacjach w przemyśle petrochemicznym, wydobywczym oraz w aplikacjach morskich na statkach bądź platformach wiertniczych, gdzie trudne warunki pracy są powszechne.

Switch wyposażony został łącznie w 18 portów, z czego 16 to porty RJ-45 typu 10/100TX oraz 2 porty RJ-45 i 2 porty światłowodowe 100/1000 SFP typu 10/100/1000T/ Mini-GBIC Combo. Dodatkowo switch ma interfejs RS-232 w formie złącza RJ-45. Urządzenie zawiera szerokozakresowe redundantne zasilanie oraz dysponuje ochroną przed przeciążeniem oraz przed odwróconą polaryzacją napięcia.

Metalowa użebrowana obudowa klasy IP30 przystosowana do montażu naściennego bądź na szynie DIN skutecznie odprowadza ciepło z urządzenia, które może pracować w szerokim zakresie temperatury od -40 do +75°C dla wersji IES-2216C-E i IES-2216C-DNV oraz nieco niższym od -20 do +60°C w wersji podstawowej. Switch IES-2216C dostarczany jest z 5-letnią gwarancją, potwierdzającą jego wysoką jakość.

Paweł Kuć
Gamma sp. z o.o.

www.gamma.pl