MBO Hutmen - Twój dostawca materiałów do produkcji elektroniki

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma MBO-HUTMEN joint venture Sp. z o.o. działa na rynku od 2001 roku. Powstała ona na bazie spółki Metaux Blance Ouvres z siedzibą w Dijon we Francji oraz Zakładu Produkcji Stopów Metali Białych wrocławskiej firmy Hutmen S.A.

MBO Hutmen - Twój dostawca materiałów do produkcji elektroniki

Obie firmy założycielskie wniosły do MBO-HUTMEN j.v. Sp. z o.o. swoje ponad 50-letnie doświadczenie w przetwórstwie metali białych, produkcji spoiw i materiałów do lutowania. Nowoczesne technologie, skoncentrowane głównie na wymaganiach produkcji dla elektroniki, przekazane przez francuskie MBO, oraz zaplecze produkcyjne i logistyczne przejęte z Hutmen S.A. stanowią dziś podstawę produkcji i rozwoju zgodnie z wymaganiami zmieniającego się rynku.

Od samego początku stawialiśmy na rozwój i dostosowanie standardów produkcji do poziomu i oczekiwań nowoczesnych rynków europejskich. Szkolenia w siedzibie MBO Francja zaowocowały wprowadzeniem na rynek polski nowych gatunków spoiw, w tym głównie spoiw bezołowiowych. Na początku luty bezołowiowe stanowiły uzupełnienie naszej tradycyjnej, szerokiej oferty stopów cynowo-ołowiowych, z czasem stały się podstawą i głównym produktem dostarczanym do dynamicznie rozwijających się firm branży elektronicznej.

Dziś jesteśmy jednym z największych uznanych polskich producentów i dostawców profesjonalnych materiałów lutowniczych do wszelkich zastosowań, w tym głównie do profesjonalnych aplikacji przy montażu elektronicznym. Firma działa na szerokim rynku europejskim, koncentrując się nie tylko na rynkach zachodnioeuropejskich (Francja, Niemcy, Czechy), ale także na dynamicznie rozwijających się rynkach krajów Europy Wschodniej przez Ukrainę po Rosję. Grupa MBO ma dziś swoje oddziały handlowo-produkcyjne w macierzystej Francji, Polsce, Wielkiej Brytanii, Chinach.

Oferta produktowa

Pełna oferta MBO-Hutmen j.v. Sp. z o.o. obejmuje dziś spoiwa bezołowiowe i tradycyjne spoiwa cynowo-ołowiowe, specjalistyczne stopy metali białych, pasty, topniki i inne akcesoria chemiczne niezbędne w nowoczesnych procesach lutowania. W zakresie chemii do lutowania dystrybuujemy wyroby naszego francuskiego partnera MBO.

W naszej ofercie znajdują się:

  • Pręty, laski i anody z oczkiem, bezołowiowe i cynowo-ołowiowe do lutowania ręcznego i do agregatów lutowniczych
  • Druty pełne i druty z topnikiem 5-żyłowym Pb-free i Sn-Pb w zakresie średnic od 0,3 mm do 4,0 mm, na szpulach zgodnie z życzeniem klienta od 100 g do 20 kg
  • Topniki płynne (żywiczne, alkoholowe, wodne i nieorganiczne) do lutowania ręcznego i lutowania maszynowego "na fali"
  • Pasty lutownicze typu fine pich i super fine pich do montażu powierzchniowego
  • Topniki żelowe do układów BGA

Certyfikaty

Nasze produkty wytwarzamy wyłącznie z surowców czystych, najwyższej jakości. Podstawę stanowią normy PN-EN 29453, PN-EN 29454, PN ISO 9453, PN-76/M-69400. Dostosowaliśmy standardy produkcyjne do unijnych wymagań dyrektywy RoHS 2011/65/EU oraz REACH. Posiadamy certyfikat jakości wg normy PN-EN ISO 9001:2009.

MBO-Hutmen j.v. Sp. z o.o.
www.mbohutmen.pl