Nowe podzespoły dzięki nanotechnologii

| Energetab 2013

Contrans TI zaprasza na seminarium, które poświęcimy nowościom w naszej ofercie. Skupimy się na najnowszych rozwiązaniach opartych na nanokrystalicznych materiałach magnetycznych i aplikacjach przetwarzania energii.

Nowe podzespoły dzięki nanotechnologii

Seminarium odbędzie się w podczas targów Energetab w dniu 19 września (czwartek) o godz. 12.00, sala nr 16, biurowiec ZIAD Bielsko-Biała S.A. Zapraszamy także do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie pokażemy szeroką gamę podzespołów elektronicznych, a szczególnie produkty z ofert firm Vacuumschmelze, Thinking oraz Hitachi.

Nanomateriały magnetyczne są szansą na większą efektywność filtrów, dławików, transformatorów

Wiele trudnych i kłopotliwych zagadnień w technice elektronicznej daje się lepiej rozwiązać dzięki postępowi technologii materiałów. Szczególna rola w otwieraniu nowych możliwości przypada kolejnym odmianom nanomateriałów. Stwarzają one możliwości poprawy parametrów komponentów elektronicznych, przynosząc poprawę efektywności ich wykorzystania.

W seminarium przedstawione zostaną przykładowe nanomateriały i korzyści z ich zastosowania w technice. Następnie na tle potrzeb i oczekiwań współczesnej elektroniki scharakteryzowane zostaną nanomateriały magnetyczne, ich cechy i walory szczególnie istotne dla zastosowań w elektronice w aplikacjach przetwarzania energii, filtracji i pomiarowych.

Omówione zostaną właściwości materiału vitroperm wytwarzanego przez Vacuumschmelze i porównane z tradycyjnymi materiałami ferrytowymi w szerokim zakresie wykonań, obejmującym rdzenie do transformatorów i filtrów, dławiki i przekładniki prądowe.

Z ekspozycją produktów firmy Vacuumschmelze obejmującą rdzenie nanokrystaliczne do aplikacji przetwarzania energii i filtracji, przekładników i czujników prądowych oraz transformatorów sygnałowych mogą się Państwo zapoznać na naszym stoisku nr 80 w hali A.

Produkty firmy Thinking Electronic Industrial

Zaprezentujemy szeroką gamę produktów w tym warystory, gazowe ochronniki przeciwprzepięciowe, termistory, czujniki temperatury i resetowalne bezpieczniki polimerowe oraz przemysłowe kondensatory elektrolityczne firmy Hitachi.

Zapraszamy na seminarium oraz do odwiedzenia naszego stoiska.

Contrans TI Sp. z o.o.
www.contrans.pl

Zobacz również